Atrakcje województwa lubuskiego

Województwo lubuskie, czyli teren pełny lasów, jezior i wielu innych obiektów idealnych dla miłośników natury. To najczęściej z tymi atrakcjami utożsamiany jest region, lecz na uwagę zasługują także zabytki, które odwiedzają prawdziwi pasjonaci historii. Odrestaurowane zamki, pałace i inne budowle doskonale nadają się nie tylko na zwiedzanie, lecz na wspólny obiad z rodziną, weekend z drugą połówką lub firmowy wyjazd. Które miejsca w lubuskim są najbardziej warte uwagi?

Województwo lubuskie – Miejsce pełne atrakcji dla każdego typu turystów

Bez względu na to, czy lubimy eksplorować opuszczone tereny w samotności, bez obecności żadnego innego człowieka, podziwiać przyrodę, rośliny i zwierzęta lub odkrywać pałace i zamki, znajdziemy coś dla siebie. Wystarczy jedynie samochód i dobre chęci, a z pewnością skończymy usatysfakcjonowani w miejscu, które nam się spodoba. Jakie miejsca powinniśmy jednak rozważyć w pierwszej kolejności, gdy konstruujemy swoją listę?

Park Narodowy “Ujście Warty” – Miejsce pełne pięknej przyrody i zwierząt. Niezwykłe rośliny i pomniki przyrody dostrzec można na praktycznie każdym kroku. Blisko ruiny zamku Joannitów w Słońsku.

Zamek w Łagowie Widowiskowy obiekt, który odrestaurowany służy obecnie zarówno jako restauracja, hotel, jak miejsce organizacji wesel, bankietów i innych wydarzeń dla większej społeczności. Niezwykle popularny wśród osób z całej Polski. Zamek Joannitów w Łagowie rozpoczęto budować w połowie XIV wieku, stopniowo rozbudowując warownię. W rękach Joannitów zamek pozostawał do początku XIX wieku, kiedy to w Prusach zlikwidowano zakony. W Łagowie warto obejrzeć obydwie bramy miejskie oraz wysoki wiadukt kolejowy zbudowany z cegły. 

zamek

Pałac w Lubniewicach Jeziora to zdecydowanie nie wszystko, co mają do zaoferowania Lubniewice. Warto zwrócić uwagę także na niezwykłe budowle z historią sięgającą dziewiętnastego wieku. Jedną z nich jest Pałac w Lubniewicach, który każdego roku wita sporą liczbę osób zafascynowanych tego rodzaju architekturą i chciałaby zobaczyć odświeżony kawałek historii. Prace remontowe zostały wstrzymane, lecz nadal jest co podziwiać. W zasadzie w Lubniewicach jest swa pałace, znane pod nazwami „Stary zamek” i „Nowy zamek”. Ten, który podziwiamy to „Nowy zamek” z początków XX wieku. Do pałacu mozna dojść przez kładkę na jeziorze wprost z Parku Miłości  im. dr Michaliny Wisłockiej.  

Pomnik Chrystusa Króla – Widowiskowy pomnik, który ma razem 36 metrów wysokości. 33 metry to sama postać, a 3 metry zajmuje podstawa pod pomnikiem. Figura znajduje się w Świebodzinie. Świebodzin ma ciekawą zabudowę starego miasta, a będąc tam warto zajechać do Paradyża i zwiedzić zespół klasztorny cystersów w Paradyżu z XIII-XVIII wieku, obecnie seminarium duchowne.

Miejsc godnych uwagi jest znacznie więcej, lecz potrzeba wielu dni, aby wszystkie odwiedzić. To jeden z powodów, ze względu na który znaczna część podróżników, którzy już raz przyjechali do województwa lubuskiego, wraca tu jeszcze co najmniej kilka razy. Trzeba zwrócić uwagę, że wiele z atrakcji lubuskiego można zobaczyć niejako po drodze, zjeżdżając na chwilę z drogi ekspresowej S3.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here