Konieczne wyposażenie apteczki

Wybierając się w dalszą lub krótszą podróż, bez względu na to czy będzie to wycieczka czy zwykły dojazd na pobliskie nam miejsce konieczne jest posiadanie z sobą apteczki pierwszej pomocy. Jest to o tyle konieczne gdyż w razie potrzeby udzielenia nieodzownej pomocy medycznej zawsze będziemy mieli okazję do zareagowania na czas i pomocy drugiemu człowiekowi. Podczas wyjazdu powinniśmy zawsze mieć ze sobą w samochodzie apteczkę, a także mieć w pogotowiu w bagażu apteczkę pierwszej pomocy. Lecz nie każdy wie jak odpowiednio się zabezpieczyć i co wchodzi w skład apteczki. Co powinno być w apteczce?
W apteczce samochodowej zawsze powinny znajdować się opatrunki gazowe, do tego kompresy oraz chusty opatrunkowe. Jeśli będą różnych rozmiarów będzie to dodatkowa korzyść.
Oprócz tego zestaw plastrów różnych wielkości oraz przylepiec na rolce. Chusta trójkątna, dzięki niej opatrzymy urazy kończyny górnej oraz nożyczki, pomogą nam przygotować opatrunek odpowiedniej wielkości. Niezbędne są też rękawiczki winylowe lub lateksowe.
W turystycznej apteczce znajdziemy podobne wyposażenie. Środki opatrunkowe, przylepce i plastry, chusta trójkątna, opaski elastyczne oraz rękawiczki, folia termiczna oraz ustnik przydatny do udzielania pierwszej pomocy. Również apteczka górska powinna zawierać takie samo wyposażenie.
W apteczce na wyjazd umieścimy również niezbędne leki. Do tego powinny się tam znaleźć leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalnie, a jeśli wyjeżdżamy z dziećmi również środki dezynfekujące.

metasetagalareta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo pomaga na ból zęba.
Następny artykułWolny czas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here