Leukocyty w moczu

U wielu osób podczas wykonywania badan kontrolnych okazuje się, że wyniki moczu mają wskaźniki znacznie odbiegające od normy. Co oznaczają leukocyty w moczu, w ilości większej niż zakłada norma? Obecność białych krwinek w moczu może oznaczać zapalenie układu moczowego. Co więcej może wskazywać niebezpieczne schorzenia układu rodnego oraz narządów jamy brzusznej.
U w pełni zdrowego człowieka leukocyty w moczu występują w liczbie jedynie 1-3, gdyż prawidłowo są wydalane razem z moczem. Gdy w polu widzenia w osadzie moczu znajduje się liczba leukocytów większa niż pięć, wówczas to diagnozuje się leukocyturię. Obecność zwiększonej liczby leukocytów w moczu jest zazwyczaj wynikiem ostrego stanu zapalnego w organizmie. Otóż w czasie trwania infekcji w organizmie liczba białych krwinek w moczu jest podwyższona, gdyż są one niezbędne w celu zwalczania patogenów takich jak: bakterie, grzyby oraz wirusy. Ponadto obecność krwinek białych w organizmie może wskazywać również na wiele innych chorób wśród których można wymienić niewydolność układu krążenia.
Jedną z poważnych chorób jest śródmiąższowe zapalenie nerek, które to zazwyczaj objawia się wysoką gorączką, tępymi bólami w okolicy lędźwiowej, wysypką w różnych częściach skóry oraz ostrymi bólami stawów. W przypadku tej choroby wydalana mocz może mieć czerwone zabarwienie.
Inną poważną chorobą jest kłębuszkowe zapalenie nerek. Przewlekła postać tego chorzenia objawia się dużym osłabieniem, niedokrwistością, zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz objawami choroby niedokrwiennej serca. Może też wystąpić ostra niewydolność nerek.
Leukocyty w moczu mogą obrazować poważną chorobę, dlatego w takim przypadku zawsze warto zwrócić się o pomoc do lekarza.

kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSymbolika snów.
Następny artykułCo pomaga na ból zęba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here