Najoryginalniejsze akcesoria dla biegaczy

Bieganie od kilku lat stało się bardzo modne, co oczywiście jest jak najbardziej dobrą zmianą społeczną. To niezwykle zdrowy sport, który poprawia zdrowie, dobrze wpływa na serce, krążenie i samopoczucie. Jednak każdy biegacz dobrze wie, że warto analizować swoje dokonania choćby w tym celu, aby widzieć, jak rozwija się nasza kondycja, co zmienić itd. Do tego współcześnie służy cały szereg oferowanych na rynku gadżetów, od specjalnych zegarków, jak Casio G-Shock, po nietypowe akcesoria.

Ten, kto myśli, że jedyne akcesorium biegacza to krokomierz bardzo się myli. Jeżeli uprawiasz regularnie ten sport musisz dbać o dietę, nawodnienie, uważać na kontuzje itd. Oznacza to, że potrzebujesz lepszej analizy własnego organizmu i w tym może pomóc wiele akcesoriów dostępnych na rynku. Jeżeli nie znasz całkiem oryginalnych gadżetów, to czas najwyższy zobaczyć, co proponuje Ci rynek.

Zegarek Casio G-Shock – zawsze z Tobą

Zegarki współcześnie to nie są wyłącznie czasomierze, a na pewno nie zegarki dla sportowców. Obecnie zegarek oferuje mnóstwo ciekawych funkcji, które pozwalają w każdym momencie życia analizować nasz ruch i organizm. Casio G-Shock stworzył zegarek dla sportowców, którego funkcje są jak skonfigurowane dla biegaczy właśnie. Posiadają one specjalny pedometr, który nie tylko zlicza kroki zrobione w ciągu dnia, ale również tempo, liczbę spalonych kalorii, itd. Wyniki są przesyłane na smartfona i rozłożone na wartości metaboliczne. Poza tym posiada timer, który jest rozbudowany i można go skonfigurować do na przykład treningów interwałowych.

Specjalna kamizelka w kieszonkami – abyś miał wolne ręce

Podczas biegu trudno mieć cos w dłoni. Telefon można wpiąć w specjalną saszetkę zapinaną na ramię, ale co z wodą , przekąską itd.? Dlatego bardzo ciekawym gadżetem może okazać kamizelka, która jest lekka i przewiewna, a która posiada dobrze wyprofilowane kieszenie o różnej wielkości, jednak tak zaprojektowane, aby nie przeszkadzać w biegu czy treningu.

Odczuwasz zmęczenie? Potrzebujesz analizy kwasu mlekowego

Kwas mlekowy ma wpływ nie tylko na zakwasy, lecz także na to, jak i na ile intensywnie odczuwamy zmęczenie podczas treningu. Na rynku są dostępne analizatory kwasu mlekowego, które w prosty i intuicyjny sposób analizują efektywność pracy treningowej, wykonywane postępy oraz całościowe zakwaszenie organizmu. Jego działanie i funkcje można porównać do analizatora poziomu glukozy – sprzętu dla cukrzyków. Czysty opuszek palca nakłuwamy, kroplę krwi umieszczamy na papierku testowym i wkładamy do urządzenia. Po chwili mamy wyniki.

Zadyszka – nigdy więcej

Początkujący biegacze zazwyczaj narzekają na zadyszki. Bardzo trudne jest podczas nauki biegania nauczyć się też dobrze i prawidłowo oddychać, a jest to niezwykle ważne w tym sporcie. Aby wyrobić w sobie dobre nawyki można skorzystać z urządzeń, które w tym pomagają. Istnieją gadżety, w które wdmuchuje się powietrze, ale wtedy pojawia się opór, a mięśnie oddechowe są zmuszone do większego wysiłku. Trening tych mięśni pozwoli na efektywniejsze treningi biegowe, bo krew nie będzie odpływać z nóg i mniej będziecie zmęczeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here