Ubieganie się o kartę wędkarską online

Karta wędkarska jest dokumentem upoważniającym do łowienia ryb na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wydawana jest dożywotnio. Ubiegać się o nią mogą wszystkie osoby od lat 14. Aby otrzymać uprawnienia należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania. Kartę wydaje Urząd Miasta lub Starostwo Powiatowe właściwe dla miejsca zamieszkania. Egzamin przeprowadzany jest przez Polski Związek Wędkarski. Gotową kartę można odebrać w wydziale ochrony środowiska właściwego Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego.
W dzisiejszych czasach prawie wszystko można zrobić przez internet. Poczynając od zakupów, na wypełnianiu wniosków kończąc. Pojawia się więc pytanie – czy karta wędkarska przez internet jest możliwa do uzyskania? Okazuje się, że niestety nie ma takiej możliwości. Ustawodawca nie przewidział takiego rozwiązania, zapewne uniemożliwiając w ten sposób nieuczciwe próby zdania egzaminu. W internecie można znaleźć jedną stronę, która oferuje ten sposób, jednakże nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zaświadczenie wydane w ten sposób zostanie zaakceptowane przez właściwy organ. Zatem najbardziej bezpieczną i pewną formą zdania egzaminu jest udanie się do Polskiego Związku Wędkarskiego. Ma on siedziby w większości polskich miast.
Po opłaceniu składki, która wynosi 30 zł przystępujemy do egzaminu, na którym należy wykazać się znajomością przepisów ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzenia Ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.
Z zaświadczeniem stwierdzającym zdanie egzaminu należy udać się do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego i złożyć wniosek o wydanie karty wędkarskiej. Oprócz wniosku oraz zaświadczenia o zdaniu egzaminu należy mieć aktualną fotografię, dowód tożsamości oraz dowód wpłaty za wydanie karty – 10 zł.
Należy zaznaczyć, że samo posiadanie karty wędkarskiej nie uprawnia do połowu w każdym miejscu. Często trzeba również opłacić odpowiednie składki lub wykupić potrzebne zezwolenia.

http://www.rybobranie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOberek
Następny artykułPodróżowanie wodne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here