Gdzie założyć działalność gospodarczą

Zakładanie własnej firmy nie sprawia dzisiaj już w zasadzie żadnego większego problemu – nie musimy jeździć od urzędu do urzędu ani stać w żadnych kolejkach do okienka. Wszystko jesteśmy w stanie załatwić w jednym, wygodnym miejscu – we własnym mieszkaniu, siedząc przed komputerem. Kwestia, gdzie założyć działalność gospodarczą, nie nastręcza więc dzisiaj wielu pytań. Oczywiście można się również uciec do tradycyjnych sposobów działania. Wtedy jednak trzeba wiedzieć, dokąd się udać.
W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, od której zaczyna większość przedsiębiorców, nie trzeba wielu formalności. Do składania podpisów na dokumentach wystarczy jedynie sama osoba zainteresowana posiadaniem firmy, nikt więcej. Warto jednak wiedzieć wcześniej, gdzie założyć działalność gospodarczą, aby zaoszczędzić sobie nieco czasu.
Nie we wszystkich przypadkach od razu trzeba rejestrować swoją działalność, nawet, jeśli zamierzasz sprzedawać swoje produkty czy usługi. Warunek jest jeden – w ciągu miesiąca nie możesz zarobić więcej, niż wynosi połowa z kwoty minimalnego wynagrodzenia, które w 2018 roku wynosi równe 1050 złotych. Dodatkowo firma nie musi być zarejestrowana też wtedy, jeśli wcześniej owa osoba fizyczna nie posiadała swojej firmy lub która przez 30 kwietnia zeszłego roku zamknęła swoją działalność.
Wszyscy inni, jeśli chcą wiedzieć, gdzie założyć działalność gospodarczą, powinny wejść na stronę CEIDG, gdzie wypełniają internetowy wniosek o założenie własnej działalności gospodarczej. Trzeba jednak wcześniej wiedzieć, jaką formę opodatkowania wybiera się dla siebie oraz swojego nowego przedsiębiorstwa, aby składanie wniosku przebiegło sprawnie i bez zbędnych komplikacji. Dla każdej firmy inna forma opodatkowania może się okazać korzystniejsza. Trzeba również pamiętać o zgłoszeniu się do właściwego urzędu skarbowego, a także do Głównego Urzędu Statystycznego. Każda nowa firma musi także posiadać nowy, indywidualny rachunek bankowy, ponieważ każda transakcja powyżej 15000 złotych powinna być przeprowadzana jedynie za pomocą bankowości elektronicznej – oczywiście ze względów bezpieczeństwa.

takeitizzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here