Zapalenie ucha.

Ucho – narząd słuchu, jeden z najważniejszych narządów, który umożliwia nam odbieranie bodźców z otoczenia. Każde uszkodzenie tego organu jest zazwyczaj bardzo bolesne i często wymaga interwencji lekarskiej.
Szczególnie niebezpieczne są stany zapalne ucha środkowego. Różne mogą być ich przyczyny: bakterie lub wirusy z otoczenia albo przeniesienie procesu zapalnego przebiegającego już w innym organie. Czasem do zapalenia ucha dochodzi z powodu niewłaściwego czyszczenia uszu. Używanie pałeczek plastikowych w niewłaściwy sposób powoduje zbijanie w przewodzie słuchowym woskowiny, która pełna jest bakterii, a te łatwo atakują wnętrze organu słuchu. Przy zapaleniu objawiającym się bardzo silnym bóle, wyciekającą ropą lub krwią niezbędna jest wizyta lekarza. Jeśli zapalenie ma przebieg łagodny, albo jest dopiero w fazie początkowej można zastosować domowe sposoby.
Co na zapalenie ucha zastosować bez konsultacji z lekarzem? Najlepiej do tego celu nadaje się woda utleniona. Do ucha należy wkropić 2-3 krople wody, przechylić głowę i pozwolić, aby woda w uchu swobodnie się rozlała i działała przez kilka minut. Potem głowę przechylić w stronę przeciwną – woda wycieknie a wraz z nią rozpuszczona woskowina. Czynność powtórzyć. Taki sam zabieg zastosować dla drugiego ucha.
Czyszczenie uszu wodą utlenioną polecane jest również wszystkim, którzy nie mają stanów zapalnych. Wystarczy raz w tygodniu siedząc w fotelu przed telewizorem zrobić sobie takie płukanie ucha, aby mieć pewność, że bakterie, wirusy, grzyby, roztocza nie mają sprzyjających warunków do rozwoju wewnątrz naszego narządu słuchu.

alebutik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here