Choroby niebezpieczne w ciąży

Ciąża to dla każdej kobiety wyjątkowy okres. W tym czasie ma ona zmienne nastroje, cierpi na różne dolegliwości, ale przede wszystkim nie może się doczekać przyjścia na świat jej dziecka. Jednak kobieta w ciąży, jest również narażona na różne choroby, które mogą, zagrozić zdrowiu jej dziecka i jej własnemu. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka zdrowotna w ciąży, zażywanie odpowiednich witamin a także zabezpieczenie się przed potencjalnym zagrożeniem.
Toksoplazmoza
Jedną z najbardziej popularnych chorób, która może zaatakować kobietę w ciąży, jest toksoplazmoza. To choroba pochodzenia kociego, są na nią więc narażone kobiety, które mają w domu kota. Sama obecność kota nie jest zagrożeniem dla kobiety w ciąży, szczególnie gdy kot nie jest wychodzący. Jednak ryzykiem jest kontakt z jego odchodami, dlatego też kobieta w ciąży powinna unikać kontaktu z kocią kuwetą, dbaniem o jej czystość powinna w okresie trwania ciąży, zadbać inna osoba w domu.
Co to jest toksoplazmoza?
Toksoplazmoza to choroba pasożytnicza. Objawia się gorączką i objawami grypopodobnymi. Może się przy niej pojawić zapalenie opon mózgowych i zmiany zapalne w organizmie. U kobiet ciężarnych istnieje ryzyko uszkodzenia płodu, dlatego tak ważne jest by nie zarazić się tą chorobą będąc w ciąży. Konieczne jest wtedy zastosowanie antybiotyków, a jak wiadomo nie wszystkie antybiotyki są bezpieczne w ciąży.
Aby uniknąć zarażenia się tą chorobą, wystarczy stosować się do zaleceń. Unikać czyszczenia kociej kuwety i dbać o higienę.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here