czy jestem gruba

Zbliża się zima, w związku z czym wiele osób zaczyna nieco częściej spożywać różnego rodzaju pokarmy, w tym także – niestety – te niezbyt zdrowe. Sprzyja temu niestety aura. Robi się coraz chłodniej, w związku z czym większość z nas spędza coraz więcej czasu w domu, nie zaś poza nim. Zazwyczaj zimą najchętniej zaopatrujemy się w sklepie w najcieplejszy i najmilszy kocyk, jaki tylko uda się nam znaleźć, kubek, w którym będziemy przyrządzać sobie (lub także naszym najbliższym, którzy będą spędzać czas razem z nami) pyszne, zimowe herbatki, gorącą czekoladę, kakao lub kawę, jeśli ją lubimy.

Prócz tego idealnym dopełnieniem zimowego zestawu jest interesująca książka lub film, który od dawna chciałyśmy obejrzeć. I tutaj pojawia się pytanie – czy aby na pewno jest to najlepszy możliwy zestaw na zimę? Czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby paczka zdrowych, naturalnych przekąsek oraz… strój do ćwiczeń? Wiele pań codziennie zadaje sobie pytanie: „czy jestem gruba?”. Może więc lepszym rozwiązaniem na jesienno-zimowy czas byłoby zafundowanie sobie zdrowia oraz dobrej formy?

Przede wszystkim należy zacząć od dobrej, zdrowej motywacji.

Co to znaczy? Chodzi głównie o to, by chęć zmiany pochodziła z naszego wnętrza. Bardzo ważna jest umiejętność rozróżnienia motywacji wewnętrznej, naszej własnej, od tej pochodzącej z zewnątrz. W praktyce sprowadza się to do tego, by nie decydować się na ćwiczenia fizyczne oraz zmianę diety dlatego, że koleżanka z pracy schudła i nie chcemy być od niej gorsze lub też dlatego, że partner powiedział nam, iż przydałoby się nam zrzucenie kilku zbędnych kilogramów (swoją drogą, jeżeli którakolwiek z pań posiada takiego partnera – doprawdy nie warto tracić na kogoś takiego naszego cennego czasu).

gruba

Chodzi przede wszystkim o to, by decydować się na takie zmiany w odżywianiu oraz aktywności fizycznej dlatego, iż same chcemy być zdrowsze, sprawniejsze, szczęśliwsze oraz generalnie chcemy czuć się lepiej. Troska o samą siebie jest naprawdę ważna i bez dwóch zdań powinnyśmy jej poświęcać wiele czasu. Nikt bowiem nie zadba o nas tak, jak my same będziemy w stanie zadbać o siebie.

Pierwszym krokiem powinna być zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Nie należy się jednak od razu rzucać na głęboką wodę, gdyż zdecydowanie lepiej sprawdzi się taktyka małych kroczków. Nie chodzi więc o to, by nagle porzucić całą dotychczasową dietę, przejść na weganizm, zrezygnować absolutnie z wszystkich słodyczy i zredukować ilość spożywanych pokarmów o połowę. Absolutnie nie, sprawiłoby to jedynie, iż nasz organizm przeżyłby głęboki szok i nie otrzymałybyśmy z tejże zmiany żadnych wymiernych korzyści.

Klucz do sukcesu tkwi w powolnym, spokojnym wprowadzaniu delikatnych zmian. Z początku będą się one wydawać malutkie i mało znaczące, jednak szybko odkryjemy, iż przynoszą one wymierne korzyści dla naszego stanu zdrowia, a także wyglądu. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o masę ciała, która się zmniejszy – chodzi tu także o lepszy stan cery, lepszą kondycję włosów oraz paznokci. Jak już wcześniej wspomniano, wyeliminowanie z diety wszystkich łakoci nie jest konieczne, niektóre z nich mają bowiem pozytywny wpływ na nasz organizm, jak na przykład czekolada. Chodzi więc jedynie o to, by nieco zmniejszyć ich ilość w diecie, nie zaś całkowicie z nich zrezygnować.

Dopełnieniem sukcesu będą ćwiczenia fizyczne. Od razu uprzedzamy – niepotrzebni są nam do tego celu zawodowi trenerzy personalni czy specjalne, płatne aplikacje ustalające program ćwiczeń dostosowany indywidualnie do naszych potrzeb i oczekiwań. Spokojnie możemy to bowiem zrobić same. Jak? Wystarczy przejrzeć kilka stron internetowych prezentujących ćwiczenia fizyczne i jednocześnie zastanowić się, nad którą częścią swojego ciała szczególnie chciałybyśmy popracować.

szczupła

Pośladki? Uda? Brzuch? Biodra? Na wszystko znajdzie się rada. Zazwyczaj na różnego rodzaju stronach internetowych poświęconych tematyce ćwiczeń fizycznych gotowe ich przykłady są pogrupowane według części ciała, na którą oddziałują, dlatego też z całą pewnością żadna pani nie będzie miała problemu z odnalezieniem takich, które zainteresują ją najbardziej. Ilość ćwiczeń możemy dostosować do indywidualnych potrzeb – jeśli mamy nieco więcej czasu, możemy również więcej go poświęcić na treningi.

Jeśli zaś nie mamy takiej możliwości, mogą to być nieco krótsze ćwiczenia. Ważne jest przede wszystkim to, by w ogóle podjąć się aktywności fizycznej i zmienić swoje życie oraz stan zdrowia na lepsze. Naprawdę wcale nie jest to trudne, zaś otrzymane korzyści z całą pewnością będą świetną rekompensatą za poświęcony czas i wysiłek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here