meble biurowe

Każda firma jest zobowiązana do skrupulatnego przechowywania dokumentów związanych z działalnością na przestrzeni ostatnich kilku lat. Bardzo często, firmy przechowują również dane osobowe, co w dobie RODO wymaga zapewniania należytej ochrony wrażliwych danych. Profesjonalne szafy biurowe metalowe są przystosowane od przechowywania tego typu informacji. Czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze?

Jakie dokumenty można przechowywać w danej szafie?

Dokumenty firmowe oraz dane osobowe podlegają ustawie o ochronie informacji niejawnych. Muszą być dokładnie zabezpieczone i chronione przed kradzieżą, zgubieniem, zniszczeniem lub rozpowszechnieniem przez osoby niepożądane. Szafy biurowe metalowe mają za zadanie zapewnić informacjom maksymalny poziom ochrony. W zależności od materiałów wykorzystanych przy produkcji, a także stopnia zabezpieczeń, dany mebel posiada swój certyfikat.

Do dyspozycji klientów biznesowych pozostają meble w czterech klasach: A na dokumenty poufne, B na dokumenty tajne, C na dokumenty ściśle tajne, a także S1 na dokumenty tajne i ściśle tajne. Przedsiębiorcom najczęściej wystarczą szafy metalowe z certyfikatem klasy A, maksymalnie B. Z kolei meble klasy C oraz S1 są adresowane do urzędów oraz ośrodków publicznych, w których przechowywane są niezwykle istotne i bardzo wrażliwe dane tajne.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze szafy metalowej?

Podstawowym kryterium są jej gabaryty, które informują nas, w jakiej formie mogą być przechowywane dokumenty. Najczęściej, poszczególne półki posiadają wysokość, która umożliwia chowanie segregatorów na dokumenty w formacie A4. Niemniej jednak, w metalowych szafach można przechowywać także akcesoria biurowe. Szafy biurowe metalowe najczęściej dzielimy ze względu na sposób otwierania. Wyróżniamy tradycyjne szafy z drzwiami uchylnymi, przesuwnymi oraz żaluzjowymi. Do dyspozycji klientów pozostają również przeszklone witryny.

szafy metalowe

Sporym udogodnieniem jest możliwość dostosowania mebli do potrzeb naszego biura. Producent na życzenie klienta może pomalować szafy specjalną, trwałą farbą na jeden z kilkudziesięciu kolorów dostępnych w palecie RAL. Często możemy wykorzystać dwa różne kolory, aby jeszcze łatwiej dostosować meble do wystroju biura. Dużym plusem jest fakt, że certyfikowane szafy metalowe są produkowane zgodnie z normami bezpieczeństwa i higieny pracy.

W jaki sposób możemy zakupić metalowe szafy biurowe?

Nie znajdziemy ich oczywiście w tradycyjnych sklepach meblowych, jednak z pomocą przychodzi nam Internet. Możemy zdecydować się na wygodne zakupy online w sklepie szafy biurowe metalowe, który proponuje nam obszerny wybór szaf na dokumenty, biurek, krzeseł, sejfów, a także innych mebli stosowanych w biurach, warsztatach oraz ośrodkach użyteczności publicznej. Klienci mogą tutaj liczyć na przystępną cenę, certyfikat jakości, a także możliwość dostosowania szaf pod kątem kolorystycznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here