praca

„Praca Rzeszów” – to często wpisywane hasło na internetowych stronach z ogłoszeniami lub pośredników pracy. Rzeszów jako duże i prężnie rozwijające się miasto wojewódzkie przyciąga wielu nowych mieszkańców oraz poszukujących pracy.

Przeglądając oferty pracy w Rzeszowie najczęściej napotykamy na propozycje dla mężczyzn. Najwięcej ofert dotyczy pracy dla kierowców dużych aut ciężarowych, zarówno w kraju jak i zagranicą. Wiele jest również dotyczących pracy fizycznej na budowach lub w fabrykach. Poszukiwani są operatorzy maszyn oraz inżynierowie.

Co z pracą dla kobiet?

Jest jej niewiele i zazwyczaj oferty, które się pojawiają znikają błyskawicznie. Wśród propozycji dla kobiet znajdziemy przede wszystkim pracę dla kasjerek i do obsługi sklepów, dla sprzątaczek oraz opiekunek do dzieci i osób starszych. Wśród ofert biurowych poszukiwane są przede wszystkim księgowe i sekretarki. Oczywiście pojawiają się również oferty pracy skierowane zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Obecnie najczęściej poszukiwani są specjaliści od HR, menagerowie wyższego stopnia oraz inżynierowie.

Jak znaleźć dobrą pracę w Rzeszowie będąc kobietą?

Na pewno kluczowym aspektem jest wykształcenie i doświadczenie zawodowe aby znaleźć praca Rzeszów. Niestety, jeśli aspirujemy na stanowisko biurowe, a nie posiadamy wykształcenia wyższego, to prawie niemożliwym jest, aby nasze podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Pocieszające jest to, że zazwyczaj w ogłoszeniach o pracę rodzaj wykształcenia nie ma dużego znaczenia dla pracodawcy. Tym bardziej jeśli za naszym wykształceniem idzie doświadczenie, niekoniecznie w wyuczonym zawodzie.

Dzisiejsza forma CV umożliwia swojego rodzaju komunikację z pracodawcą. We wstępie mamy możliwość umieścić kilka zdań, w których przedstawimy swoje mocne strony i zalety. Warto solidnie przyłożyć się do tego zadania. Możemy przybliżyć przyszłemu pracodawcy nasz dotychczasowy zakres obowiązków i wskazać jak zdobyte umiejętności i doświadczenie pomogą nam w nowej pracy.

Kobiety, które posiadają rodzinę i dzieci, często boją się, że nie znajdą praca Rzeszów, bo z góry zostaną uznane za potencjalnie problematycznych pracowników, nieefektywnych i ciągle chodzących na zwolnienia. A przecież, jeśli do tej pory radziły sobie z łączeniem wychowania dzieci i pracą, to powinny przekuć takie umiejętności na zalety. Umiejętność zarządzania czasem, szybkość w podejmowaniu decyzji i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych czy konfliktowych, a przede wszystkim cierpliwość i opanowanie to cechy, które z biegiem czasu nabywa każdy rodzic, a niekoniecznie będzie je posiadać osoba bezdzietna, która w codziennym życiu musi zadbać tylko o siebie. I właśnie wstęp do CV jest takim miejscem, gdzie powinniśmy stać się takimi samochwałami.

Czasami pomimo naszych najszczerszych chęci nasze CV wygląda po prostu ubogo. Ukończone studia wyższe i jedno miejsce pracy, to nie jest coś co wyróżni nas spośród innych. Warto więc zastanowić się nad zrobieniem krótkich, niewymagających dużego nakładu czasu i pieniędzy kurów i certyfikatów, np. podstawy programowania w danym języku, kurs korektorski, itp. Wpisanie dodatkowych umiejętności będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie dla potencjalnego pracodawcy.

Podsumowując – jeśli przeglądamy oferty pracy w Rzeszowie powinniśmy być przede wszystkim systematyczni i cierpliwi. Nie ograniczajmy się też tylko do jednego źródła, przeglądajmy różne strony, gazety, pytajmy znajomych. Nie zniechęcajmy się, a na pewno w końcu trafimy na wartościową posadę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here