Łaska uświęcająca - źródło pięknej duszy

Wielu ludzi codziennie dopuszcza się różnych grzechów. Często nie zdając sobie sprawy z ich konsekwencji. Odpuszczenie popełnionych grzechów następuje tylko podczas Spowiedzi Świętej. Ogromna część społeczeństwa często ma wątpliwości jednak, czy ma prawo przystąpić do Komunii Świętej. Wynikają one głównie z wahania czy zasługują na przyjęcie Eucharystii. Obowiązkiem bowiem jej przyjęcia jest bycie czystym duchowo.
Wielu jednak zastanawia się co to jest łaska uświęcająca. Jest to dar od Boga, który czyni duszę świętą oraz pozbawia ją z grzechów ciężkich. Pismo Święte ukazuje łaskę uświęcającą jako piękną szatę oraz źródło wody. Nazywa ją również „życiem duszy”. Stan Łaski uświęcającej można uzyskać przez sakrament chrztu oraz sakrament pokuty i pojednania. Ciągłe bycie w łasce uświęcającej czyni duszę coraz czystszą i nieskazitelną. Utrata łaski uświęcającej następuje tylko przez grzech ciężki. Człowiek, który notorycznie odsuwa się od Boga, może zaprzepaścić możliwość zjednoczenia się z Nim. Niebywałą wartością łaski uświęcającej jest to, że umożliwia ona zjednoczenie się z Jezusem w Komunii i pozwala na ciągłe doskonalenie duchowe.
Należy pamiętać o tym, że czynione dobre uczynki w stanie łaski uświęcającej pomnażają ją. W Apokalipsie można przeczytać: „Kto jest sprawiedliwy, niech będzie bardziej sprawiedliwy, a święty, niechaj się uświęca” (Ap 22,11). Natomiast Sobór Trydencki poucza: „Przez dobre uczynki zachowuje się i pomnaża nabyta sprawiedliwość”.

Stan łaski uświęcającej buduje relacje z Bogiem i kształtuje sumienie. Jest również niebywałym darem umacniającym na drodze do zbawienia.

kosmetomania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest jednomian?
Następny artykułNeologizm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here