manicure

Zastanawiałaś się, co dosłownie oznacza pojęcie Manicure? Gdy oraz jak się go wykonywa? Jakie są jego typy?. W tym artykule pokażę Ci parę istotnych danych dotyczących. Manicure. Najprościej mówiąc Manicure to wygodny oraz odprężający zabieg, jakiemu poddawane są paznokcie u rąk. Celem jest odżywienie oraz rozjaśnienie płytki paznokcia, i uelastycznienie skórki. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, jednak również na wyrównywaniu płytki paznokcia oraz skórek. Manicure jest to zabieg, z jakiego winna zaczerpnąć każda kobieta.

Jak stworzyć manicure domowym sposobem?

Krok pierwszy – usuwanie starego lakieru
Manicure zacznij od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Wykorzystaj do tego celu zmywacza bez acetonu, który delikatniej obchodzi się z płytką paznokcia. Gdy lakier nie chce schodzić, możesz lekko wypolerować płytkę profesjonalną ”kostką” z powierzchnią ścierająca.
Krok drugi – piłowanie paznokci
Skróć płytkę paznokcia piłując ją papierowym pilnikiem. Piłuj także brzegi paznokcia, by optycznie wydłużyć płytkę. Potem szklanym czy ceramicznym pilnikiem zamknij płytkę paznokcia – piłuj delikatnie, by pozbyć się zadartych większości płytki oraz wyszlifować ją. Na koniec użyj specjalnej polerki.
Krok trzeci – wycinanie skórek
Przygotuj skóry do usunięcia. W tym celu posmaruj paznokcie płynem zmiękczającym do skórek czy przez parę sekund mocz ręce w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwki. Potem odsuwaj skórki delikatnie drewnianym patyczkiem oraz wyeliminuj ich nadmiar wycinając ostrymi cążkami. Nie wycinaj za dokładnie, bo zagraża to uszkodzeniem skóry oraz macierzy paznokcia. Po usunięciu skórek posmaruj paznokcie oliwką – pamiętaj tylko, by umyć ręce przed malowaniem.
Krok czwarty – malowanie paznokci
Przed podjęciem malowania paznokci pamiętaj, by dobrze odtłuścić płytkę paznokcia. W owym celu przemyj paznokcie wacikiem nasączonym odrobiną zmywacza czy szczególnego odtłuszczacza. Potem nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Na koniec nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Połóż kolejną warstwę lakieru, by ujednolicić kolor. Na pomalowane paznokcie nałóż dodatkowo top nawierzchniowy, który utwardzi lakier oraz da paznokciom blask.

japoński manicure - na czym polega

Typy lakierów do paznokci

Na rynku osiągalnych jest niezwykle wielu przeróżnych lakierów do paznokci. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko kolorem, producentem lub pojemnością jednak także typem:
•Bezbarwne – nadają połysk paznokciom. Najlepiej wybierać te odżywcze z witaminami, czy wzmacniające.
•Transparentne – doskonałe do tworzenia francuskiego manicure. Nie przykrywają zupełnie paznokci, bo delikatnie prześwitują.
•Opalizujące – zmieniają kolor we współzależności od konta padania światła.
•Matowe – idealnie kryją, jednak nie nadają połysku. Dla uzyskania blasku należy także wykorzystać nabłyszczacz.
•Lustrzane – gwarantują efektowny manicure dzięki odbijani światła.
•Perłowe – mocno połyskują, jednak powszechnie nie kryją idealnie.
•Z częściami brokatu czy nowymi ozdobami – we współzależności od liczby oraz typu ozdób, potrafią dać efekt paznokci dobrze pokrytych brokatem czy płytka może błyszczeć kilkoma cekinami czy błyszczącymi serduszkami itp.

Paznokcie akrylowe są wytrzymałe oraz wytrzymałe na zniszczenia. Przedłużanie paznokci akrylem jest zwłaszcza zalecane osobom, które są dobre oraz łamliwe paznokcie. Jest toż także efektywna forma na zapuszczanie paznokci, bo naturalna płytka odrasta swobodnie pod akrylem. Można dzięki temu zregenerować paznokcie po długim obgryzaniu czy zniszczeniu. Paznokcie akrylowe to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą utwardzonego akrylu. Jest to proszek, który instynktownie się utwardza, daje także możliwość wymodelowania paznokci oraz wysłania im chcianego kształtu. Manicure akrylowy jest znacznie wytrzymały oraz mocny, więc zalecany jest jeszcze osobom, które są małe czy łamliwe paznokcie. Akryl ukryje także niedoskonałości paznokcia – odkształconą oraz nierówną płytkę, ślady po obgryzaniu. Akryl można usunąć z paznokci w każdym czasie. Ta forma stylizacji paznokci jest bezpieczna, gdy jest dobrze oraz profesjonalnie wykonana – nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia. Płytkę należy tylko delikatnie zmatowić przez zabiegami utwardzania paznokci. Zaletą akrylu jest jego trwałość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne, umożliwia odbudowanie paznokci – bo paznokieć naturalny wzrasta pod akrylem. Wadą akrylowego przedłużania paznokci jest twardy oraz duszący zapach akrylu. Można natomiast nabyć akryl bezwonny, który jest bezpiecznym środkiem dla kobiet w ciąży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here