Mity na temat podkładu do twarzy

Podkład do twarzy – taki kosmetyk znajduje się na praktycznie każdej sklepowej półce. Niemniej jednak krążące różne mity na temat podkładów do twarzy sprawiają, że część z nas nieco obawia się tego kosmetyku i nie sięga po niego. Tymczasem jest to doskonały kosmetyk, pod warunkiem, że wie się, jak go używać. Pora zatem obalić kilka mitów…

1) Podkład do twarzy niszczy cerę

No właśnie – czy jest to prawda? Generalnie nie bardzo. Przede wszystkim bowiem trzeba mieć na uwadze to, że dużo zależy od tego, w jaki sposób pielęgnujemy naszą cerę przy używaniu podkładu do twarzy. Dzisiejsze podkłady mają skład odpowiedni do poszczególnych typów cer i mają za zadanie nas upiększyć.

Niemniej jednak, jeśli nie będziemy dbać o podstawowe zasady higieny, do których na pewno należy zmywanie dokładne makijażu wieczorem, odpowiednie nawilżanie twarzy czy też dobór podkładu odpowiedniego dla siebie, to niestety mogą nam wyskoczyć różne wypryski a cera się zepsuje. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nie jest to de facto winą samego preparatu, tylko naszego nieodpowiedniego posługiwania się nim.

2) Podkład powinno się stosować na całą twarz łącznie z szyją

No właśnie to jest kolejny mit odnośnie stosowania podkładu do twarzy. Wydaje nam się bowiem, że koniecznie musimy go stosować na całą twarz. Tymczasem nie do końca tak jest.

Dzisiaj myślenie odnośnie stosowania podkładów nieco się zmieniło, pojawiły się także różne typy tego kosmetyku. Dlatego też niektóre delikatne podkłady powinno się stosować tylko na część twarzy, w obrębie słynnej litery T – na grzbiet nosa oraz na czoło. Inne zaś, te bardziej teatralne mogą być z powodzeniem stosowane na całą twarz. Wszystko jednak zależy od typu podkładu i efektu, jaki chcemy uzyskać.

3) Podkład do twarzy dodaje starości

Często też się słyszy ” nie stosuj podkładu, bo będziesz wyglądać na starszą”. No właśnie – czy jest to prawda? Nie do końca.

Tu bowiem znowu powracamy do tego, że dzisiaj mamy naprawdę różne rodzaje podkładów do twarzy. Jedne są bardzo delikatne i jedynie wyrównują koloryt na bardzo ładnej naturalnie cerze inne zaś przeznaczone są dla pań, które jednak nie mają najpiękniejszej cery. Oczywiście jednak podkłady nie są raczej dla osób w wieku nastoletnim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here