Czy pływanie pomoże nam schudnąć?

Sport to zdrowie – to sentencja znana od bardzo dawna. Wiadomo bowiem, że każdy kto biega, ćwiczy czy pływa jest zdrowszy i szczęśliwszy. Podczas ruchu uwalniane są endorfiny, nazywane hormonami szczęścia. Po wysiłku, mimo zmęczenia, wiele osób się uśmiecha i jest bardzo zadowolonych, pełnych optymizmu i chęci do działania. Dlatego warto być aktywnym fizycznie – dla naszego zdrowia i urody.
Nie od dziś wiadomo, że sportowcy często mają pięknie wyrzeźbione, smukłe ciała. Zawdzięczają to odpowiednio dobranym zestawom ćwiczeń i zbilansowanej diecie. Wiele osób zapyta w jaki sposób ćwiczyć, aby mieć szczupłe ciało. Basen a odchudzanie? Czy faktycznie pływanie może przynieść oczekiwane rezultaty? Sprawdźmy to!
Ile kalorii spalimy podczas pływania? To zależy. Nie bez znaczenia będzie tu intensywność i czas treningu, długość przerw między seriami, temperatura wody, ale także waga pływaka. Wyliczono, że osoba, która waży około 60 kilogramów podczas godziny pływania kraulem spali nawet około 1000 kcal. Natomiast, gdy wybierze mniej męczący styl i będzie pływać wolniej – już tylko 1/3 tego co wcześniej. Standardowo godzinne ćwiczenia aerobowe na basenie powodują utratę od 400 do 700 kcal.
Pływanie uważa się za sport odpowiedni dla każdego. Z dobrodziejstw wody śmiało mogą korzystać osoby i starsze, i młodsze, kobiety w ciąży, osoby z nadwagą i otyłością, osoby, które zmagają się różnymi chorobami np. sercowymi czy stawów. Woda dzięki swoim specjalnym właściwościom odciąża stawy, relaksuje ciało i mięśnie oraz delikatnie rzeźbi całą sylwetkę. Trzeba jednak zauważyć, że tylko odpowiednio wykonywane ćwiczenia, pomogą pozbyć się niechcianego tłuszczu. Źle dobrana technika spowolni niestety ten proces. Dlatego, gdy nie mamy pewności, czy pływamy poprawnie, watro to skonsultować ze specjalistą, który pokaże co robić i jak, aby pływać dobrze i skutecznie się przy tym odchudzać.
Częste chodzenie na basen poprawia krążenie krwi oraz sprzyja modelowaniu ciała. Kobiety po kilku tygodniach regularnych treningów pływackich zauważają poprawę jędrności ud i pośladków, a także zmniejszenie cellulitu na partiach szczególnie na to narażonych. Chwalą się także jędrniejszymi piersiami i korzystniejszym wyglądem dekoltu.
Należy jednak pamiętać, że pływanie (jak każdy sport) pomoże spalić kalorie, ale nie można ich uzupełniać po treningu w nadmiarze. Warto jeść zdrowo i różnorodnie. Rezygnacja ze słodyczy, napojów gazowanych, potraw tłustych i niezdrowych – to wszystko będzie jak najbardziej pomocne. A do tego odpowiednia ilość zwykłej, czystej wody – doskonale uzupełni zapotrzebowanie organizmu na płyny.
Podejmując odpowiednio dobraną do możliwości aktywność fizyczną, można liczyć na zgubienie zbędnych kilogramów. Basen oczywiście może nam pomóc. Trzeba jednak pamiętać, że nie stanie się to z dnia na dzień, po np. 3 treningach. Uzbrojenie się w cierpliwość, pozytywna motywacja, odpowiednio dobrana dieta, dobre nawodnienie organizmu i właśnie pływanie mogą okazać się przepisem na piękną sylwetkę. Dlatego warto spróbować takiego połączenia.

abczdrowia.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdchudzanie czas zacząć
Następny artykułWeselny look

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here