Profil kandydata na kierowcę

Osoby, które zamierzają wziąć udział w kursie na prawo jazdy, mają przed sobą kilka mało skomplikowanych formalności. Zanim zapiszemy się na kurs musimy udać się do lekarza, który oceni nasz stan zdrowia i wyrobić tak zwany numer PKK. Ten skrót to profil kandydata na kierowcę. Zawiera on podstawowe dane o nas i jest nadawany w celu uporządkowania oraz ułatwienia komunikacji między Starostwem Powiatowym, szkołą jazdy a WORDem.

Wypełnienie wniosku PKK

Wniosek możemy otrzymać w szkole jazdy, albo pobrać sobie ze strony internetowej Wydziału Komunikacji. Będziemy też potrzebować orzeczenie lekarskie oraz fotografię. Kandydaci, którzy nie ukończyli 18 lat mogą wnioskować o nadanie numeru PKK, 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami, a egzamin zdawać najwcześniej miesiąc przed osiągnięciem pełnoletności.

Aby wyrobić numer PKK musimy udać się do Starostwa Powiatowego i złożyć odpowiedni wniosek istnieje szansa że indywidualny numer otrzymamy od ręki, ale urząd ma na to 2 dni.

Dzięki podaniu naszych danych i PKK, urzędnik zdoła szybko zweryfikować czy osiągnęliśmy odpowiedni wiek, aby uczestniczyć w kursie i, co najważniejsze, czy nie zostało wnioskodawcy sądownie odebrane prawo do kierowanie pojazdami.

Wydanie tego numeru jest oczywiście bezpłatne. Szkoła jazdy pobiera elektronicznie numer PKK i zgłasza rozpoczęcie kursu do Starostwa Powiatowego.

Z przyznanym numerem udajemy się do szkoły jazdy i rozpoczynamy nasz kurs. Możemy zdecydować się na uczęszczanie na zajęcia teoretyczne lub z nich zrezygnować i uczestniczyć tylko w kursie praktycznym. Branie udziału w wykładach niesie ze sobą na pewno wiele zalet, mamy szansę wiele się nauczyć i zadać pytania wykładowcy.

Jazda po mieście dla kursanta wiąże się zawsze z jakimś stresem, dlatego trzeba odpowiednio się do niej przygotować, a przede wszystkim zadbać o swój spokój wewnętrzny. Opanowanie przyda się również na egzaminie sprawdzającym nasze kwalifikacje. Umiejętność kierowania pojazdem i radzenie sobie ze stresem za kierownicą, pozwolą nam zdać egzamin w szybkim tempie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here