Różne rodzaje pościeli bawełnianej

Bawełna bawełnie nierówna. Absolutnie nie można powiedzieć, że materiał ten zawsze wykaże się identycznymi właściwościami i zawsze sprawdzi się tak samo dobrze. Wszystko będzie zależeć od jego odmiany. A istnieje kilka takich charakterystycznych wersji bawełny, z której tworzy się różnorodne pościele o konkretnym przeznaczeniu.

Bawełna satynowa

Charakterystyczną jej cechą jest gładka, a wręcz śliska powierzchnia materiału – niesamowicie przyjemna w dotyku i komfortowa dla skóry. Właśnie z uwagi na jej strukturę pościel bawełniana satynowa najlepiej sprawdza się w okresie letnim. Zimą może okazać się zbyt chłodna.

Spośród wszystkich odmian bawełnianej pościeli to ta w wersji satynowej prezentuje się najbardziej elegancko i okazale. Z tego względu często jest wręczana w roli prezentu. Wspaniale wygląda w każdej klasycznej sypialni.

Kora bawełniana

Ona z kolei jest najtańszą propozycją ze wszystkich możliwych i właśnie z tego powodu wciąż bywa chętnie kupowana przez klientów. Kora bawełniana ma właściwości antyalergiczne, dlatego to dobry wybór dla dzieci, niemowlaków i alergików.

Tę wersję bawełny najłatwiej można też utrzymać w stanie idealnie czystym i higienicznym. Nie wymaga ona prasowania. Można ją też prać w wysokich temperaturach i przy zastosowaniu dowolnych środków chemicznych.

Bawełna renforce

Nie jest jeszcze tak powszechnie znana jak satyna czy kora bawełniana, ale mimo tego powoli zaczyna się popularyzować nawet w naszym kraju. Pościel bawełniana renforce wyróżnia się głównie nietypowym splotem, który pozwala nadać jej totalnie dowolny wygląd.

Głównym plusem tej odmiany pościeli jest właśnie to, że występuje ona w niezliczonych wariantach. Nierzadko pokrywa się ją wymyślnymi wzorami i nadaje jej przepiękne, mocno zróżnicowane barwy. To wariant dla osób, które szukają oryginalnej dekoracji do sypialni.

Bawełna egipska

Najbardziej luksusowa i zarazem najdroższa. Wyróżniają ją specyficzne włókna – bardzo długie i równie cienkie – które ściśle się ze sobą łączy, tworząc ciasne i wyjątkowo trwałe sploty. Zapewniają one pościeli bawełnianej maksymalną wytrzymałość. Praktycznie nic nie jest w stanie jej uszkodzić.

Bawełna egipska uchodzi też za materiał jeszcze bardziej elegancki od bawełny satynowej. Przepięknie lśni i gwarantuje niezwykłe wrażenia dotykowe. Nadaje klasy i szyku każdej sypialni.

Pościel bawełnianą znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here