Rum Plantation

Rum jest jednym z najlepszych alkoholi na zimowe dni. Posiada świetne właściwości rozgrzewające i idealnie komponuje się z ciepłymi napojami, takimi jak herbata. Co równie ważne, jest słodki, a zawdzięcza to trzcinie cukrowej, z której jest wytwarzany. Jedno jest pewne, rum Plantation to trunek, którego aż grzech nie spróbować. Co warto o nim wiedzieć przed zakupem?

Jaka jest historia rumu Plantation?

Pijąc alkohol, warto znać jego historię. W przypadku rumu Plantation jest ona niezwykle ciekawa. Przyjmuje się, że był to tak naprawdę jeden wielki przypadek. Maison Ferrand, czyli założyciel jednej z najstarszych marek alkoholu, był bardzo kontaktową osobą. Utrzymywał on bowiem kontakty z dużą liczbą producentów rumu w Ameryce, co otwierało przed nim wiele możliwości. Gdy pewnego dnia, dokonywał transakcji z jednym ze swoich dobrych przyjaciół, odnalazł nigdy niewidziane beczki pełne alkoholu. Okazało się, że jest tak dobry, że aż grzech byłoby go nie wykorzystać. Oficjalnie, rum Plantation ukazał się w 1999 roku, a do jego produkcji korzystano z najstarszych metod. Co ciekawe, rum Plantation starzony jest w beczkach po bourbonie. Ponad to, podróżują one z tropików, aż do Francji, gdzie poddaje się je drugiemu procesowi dojrzewania. Rum Plantation wytwarzany jest bardzo rzadko. Dlatego jeśli mamy okazję kupić butelkę, nie warto zwlekać.

Gdzie zamówić rum Plantation?

W ostatnim czasie, bardzo popularne jest robienie zakupów przez internet. Nie inaczej jest w przypadku alkoholi. Wiele sklepów postanowiło przenieść swoją działalność do sieci, oferując nawet najrzadziej spotykane alkohole. Nie inaczej stało się w przypadku rumu Plantation. Zakupu możemy z łatwością dokonać na przykład tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Rum Plantation to idealny pomysł na prezent dla miłośnika tego typu alkoholi. Jego ciekawa historia oraz niepowtarzalny smak, na pewno spowodują uśmiech na twarzy osoby, którą nim obdarujemy. Co więcej, możemy śmiało używać go jako bazy do niezliczonej liczby drinków oraz koktajli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here