Jak usunąć aplikacje z iPhone?

Usuwanie aplikacji z telefonów Apple’a jest bardzo proste i nikomu nie sprawi żadnych trudności. Jeżeli ktoś jest jednak początkującym użytkownikiem tych telefonów, przyjrzyjmy się bliżej temu, jak usunąć aplikacje z iphone.
Aby to zrobić, musimy odnaleźć ikonkę aplikacji, którą chcemy usunąć, a następnie przytrzymać ją przez około dwie sekundy, aż wszystkie ikonki zaczną drgać i w ich lewym górnym rogu pojawi się ikonka krzyżyka. Teraz wystarczy kliknąć w krzyżyk i pojawi się okienko z pytaniem, czy na pewno chcemy usunąć wybraną aplikację. Jeśli się rozmyślimy, klikamy „anuluj”, a jeżeli klikniemy czerwony napis „usuń” – aplikacja zostanie usunięta.
Może jednak zdarzyć się, choć są to bardzo rzadkie i sporadyczne sytuacje, że po przytrzymaniu palcem ikony aplikacji, nie pojawi się krzyżyk umożliwiający nam usunięcie aplikacji. Jak usunąć aplikacje z iphone w tym wypadku?
Będziemy musieli przejść do ustawień telefonu, a następnie wybrać pozycję „Ogólne”, a dalej z listy wybrać „Ograniczenia”. Aby uzyskać dostęp, klikamy „Włącz ograniczenia” i musimy wpisać 4-cyfrowy kod zmiany ograniczeń. Kiedy już będziemy mieli dostęp do panelu ograniczeń, zjeżdżamy na dół i zaznaczamy opcję „Usuwanie aplikacji”, aby była włączona (powinna być zaznaczona na kolor zielony). Po wykonaniu tych wszystkich czynności, nie powinniśmy już mieć problemów z usunięciem aplikacji. Tak jak zostało to opisane wcześniej, przytrzymujemy ikonkę wybranej aplikacji, a następnie klikamy w krzyżyk, a zostanie ona usunięta.
Jak widać, pozbywanie się niechcianych gier i programów to nic trudnego, więc każdy poradzi sobie z tym, jak usunąć aplikacje z iphone.
Warto pamiętać, że usunięta aplikacje zostaje usunięta z telefonu, ale konto iTunes zapamiętuje, że pobieraliśmy tę aplikację wcześniej i przy następnym pobraniu zostaje ona pobrana z chmury. Jest to istotne szczególnie w przypadku płatnych aplikacji. Jeżeli kupimy jakąś aplikację, a potem ją usuniemy, w przyszłości możemy ją znów pobrać bez żadnych dodatkowych opłat.

bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here