Jak utrzymać porządek w piwnicy?

0
2408

Posiadanie piwnicy to duże udogodnienie dla osób mieszkających zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i w blokach. Piwnica to pomieszczenie, w którym możemy bezpiecznie przechowywać wszystkie przedmioty niepotrzebne nam na co dzień.

Niestety, wiąże się to z tym, że w większości piwnic zaczyna panować chaos i bałagan. Jeżeli nie robimy regularnych porządków w piwnicy, wynosimy do niej wszystko, czego nie chcemy wyrzucać, a co jeszcze może nam się przydać, dochodzimy do momentu, że zaczynamy mieć problemy ze znalezieniem czegokolwiek.

To najwyższy moment na przeprowadzenie porządków w piwnicy. Często jednak nie wiemy, od czego je zacząć.

Od czego zacząć porządki?

Porządki w piwnicy najlepiej zacząć od przeglądu rzeczy, które tam się znajdują. Przegląd należy przeprowadzić dokładnie i sumiennie. Wszystkie rzeczy nie używane dużej niż przez rok (nie licząc sprzętów i przedmiotów sezonowych) powinny zniknąć z piwnicy. Inaczej nasze porządki sprowadzą się do tylko do przekładania z kąta w kąt setek niepotrzebnych rzeczy, a piwnica nadal zostanie zagracona. Dlatego bez wyrzutów sumienia pozbywajmy się tego, czego nie potrzebujemy.

Piwnica to pomieszczenie bardzo rzadko odkurzane lub nie odkurzane wcale. Dlatego podłogi, półki, lampy zazwyczaj pokryte są grubą warstwą kurzu. Kurz zgromadzony w piwnicy ma niekorzystny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na przedmioty, które się tam znajdują. Dlatego piwnicę należy dokładnie odkurzyć.

Koniecznie należy sprawdzić, w jakim stanie są przetwory. Niektóre z nich nie nadają się do spożycia i zajmują tylko niepotrzebne miejsce w piwnicy. Wszystkie produkty, na których widać ślady pleśni lub jakiekolwiek inne zmiany, należy natychmiast wyrzucić.

Jak nie dopuścić do zagracenia piwnicy?

Jeżeli już zrobimy generalne porządki w piwnicy, postarajmy się, aby nie dopuścić do ponownego jej zagracenia. Najlepiej postarać się o co najmniej jeden metalowy regał do piwnicy. Pozwoli on odpowiednio posegregować przedmioty przechowywane w piwnicy.

Jeżeli wszystko piwnicy będzie miało swoje miejsce, nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem tego, czego potrzebujemy. Zaopatrzmy się też w papierowe kartony, plastikowe i metalowe pudełka oraz w wiszące koszyki i powkładajmy w nie różne mniejsze przedmioty. Zamknięte pudełka zabezpieczą przedmioty przed osiadaniem się na nich kurzu. Pudełka należy podpisać, by wiedzieć co się w nich znajduje.  

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here