Zastosowanie druku cyfrowego

Najczęściej spotykanym rodzajem druku w biznesie jest druk cyfrowy. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które drukują materiały reklamowe. Mimo, że druk offsetowy jest najbardziej zaawansowaną metodą, to ze względu na przystępną cenę oraz szybkość wydruku, druk cyfrowy jest wykorzystywany dużo częściej.

Jakie zalety ma druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to precyzja oraz szybkość. Idealnie sprawdzi się w przypadku zamówień z krótkim terminem. Bez wątpienia bardzo dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że każdy arkusz można personalizować bez wymiany blach w maszynie. Dzięki temu koszty nie są wysokie, a my możemy cieszyć się z dokładnie takiego projektu, jaki jest nam potrzebny. Drukowanie za pomocą cyfrową umożliwia korzystanie z materiałów bezpośrednio po otrzymaniu z drukarni, nie jest potrzebny czas na schnięcie tuszu. Najbardziej zaawansowane urządzenia drukujące dają możliwość dostosowania koloru i spersonalizowanie każdej odbitki. Kolejna ważna kwestia, o której trzeba wspomnieć, to jakość druku, która wcale nie ustępuje miejsca wydrukom offsetowym. Drukowanie materiałów cyfrowo można zlecić bezpośrednio z zapisanych danych projektu w pliku PDF, co bez wątpienia jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jaka jest różnica między drukiem cyfrowym a offsetowym?

Druk offsetowy to dużo bardziej zaawansowana technologia, niż druk cyfrowy, z tego względu jakość wydruku jest lepsza. W tym wypadku koszty wydruku będą większe, dlatego nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie. Tymczasem drukowanie cyfrowe jest proste, umożliwia zmiany w każdej odbitce, co więcej jest tani. Chociaż metody drukowania są różne, to jedna i druga technika ma wiele zalet. Zawsze warto dostosować rodzaj druku to jakości projektu, a także posiadanego budżetu. Wydruku offsetowe zazwyczaj budzą największe zainteresowanie, jeżeli chodzi o wydruku materiałów reklamowych. Druk dużego plakatu, katalogów czy wielobarwnych materiałów. Oczywiście trzeba pamiętać, że druk offsetowy uniemożliwia wprowadzanie zmian w projekcie w czasie drukowania, gdyż jest to proces skomplikowany.

Drukowanie cyfrowe ma wiele zastosowań, z takiej metody wydruku korzystają zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju firmy. Znalazł zastosowanie w naprawdę wielu branżach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here