żel intymny

Jaki żel intymny wybrać, by urozmaicić życie seksualne lub zminimalizować tarcie i dyskomfort towarzyszący stosunkom? Dziś asortyment jest na tyle duży, że nie powinniście być problemów z wyborem. Oto krótki przewodnik po rodzajach lubrykantów.

Lubrykanty – co to takiego i jakie są rodzaje?

Pod nazwą lubrykanty kryją się środki służące nawilżaniu miejsc intymnych podczas stosunku lub pieszczot. Są różne rodzaje lubrykantów, oraz Ty i Twój partner możecie zdecydować się na:
Żel intymny na bazie wody – owego typu żele są bardzo atrakcyjne i można je wykorzystywać na różne sposoby, sprawdzą się szczególnie u osób/par, jakie lubią wykorzystywać zabawek erotycznych, bo bardzo łatwo je zmyć (co jest krytyczne znaczenie np. dla utrzymania czystości wibratorów). Co ważne, można ich wykorzystywać zgodnie z prezerwatywą. Niestety, są również choroby, bo momentami za szybko wysychają i niezbędne jest powtarzanie aplikacji.
– Lubrykant na bazie oleju – jego zaletą jest na pewno zapewnienie odpowiedniego poślizgu, jednak uwaga – zrezygnujcie z niego, jeśli używacie prezerwatyw, bo olejki mogą skutkować ich pękanie.
– Lubrykant silikonowy – z jednej strony zapewnia skuteczne nawilżenie miejsc intymnych, z innej – nadaje się do stosowania zgodnie z prezerwatywą. I jest lepszy aniżeli żel na bazie wody oraz nadaje się do korzystania np. w wannie lub pod prysznicem.

lubrykant - jak wybrać dobry żel intymny
Co jeszcze znajdziesz w sklepach tylko dla dorosłych? Na przykład lubrykanty wspomagające aktywność plemników, żele intymne smakowe, rozgrzewające czy 2w1, które są do masażu i nawilżania stref intymnych. Gdzie nabyć lubrykant? Nic nie musisz wybierać się na wycieczkę do sex-shopu, bo tego typu artykuły znajdziesz w aptekach, drogeriach, sklepach internetowych lub chociażby supermarketach. Nie jest to nic, tylko próbować, bo możliwości jest oczywiście wiele…

Jak wykorzystywać lubrykant?

Testowanie lubrykantów o rozmaitych wartościach może okazać się nie tylko dobrą zabawą, natomiast i przynieść kobietom pomoc w przypadku kłopotów z prawdziwym nawilżeniem. Jak wykorzystać w ten wynalazek? Na przykład:
– Zastosuj lubrykant na suchość pochwy, która może wynikać z rozmaitych etiologii, np. menopauzy, palenia papierosów, stosowania pewnych środków (np. antydepresantów, środków antyhistaminowych). Momentami suchość pochwy doskwiera kobietom cierpiącym na cukrzycę, nowotwór (jako konsekwencja radio/chemioterapii) czy tymże, jakie niedawno przebyły ciążę czy karmią piersią. Pewne formy antykoncepcyjne także mogą doprowadzać brakiem właściwego nawilżenia.
– Żeby precyzyjnie zaaplikować żel, nałóż go wpierw na palce. W ten typ także unikniesz zabrudzenia pościeli.
– Pamiętaj, iż lubrykanty przeznaczone są nie tylko dla kobiet, bo zwiększają także męskie doznania. Dla urozmaicenia życia intymnego stosuj lubrykanty podczas klasycznego stosunku, ale również wówczas, gdy pieścisz partnera dłońmi (lub on pieści Ciebie).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here