Ile się czeka na zwrot podatku?

Wiele osób, które składają coroczne zeznanie podatkowe poszukuje wiarygodnych odpowiedzi na pytanie ile sie czeka na zwrot podatku. Większość osób oczekuje jak najszybszego zwrotu swojego nadpłaconego podatku, gdyż zazwyczaj są to nie małe sumy. Aby otrzymać zwrot w możliwie najkrótszym terminie należy spełnić kilka istotnych warunków i pamiętać o ważnych terminach.
Długość oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku zależy w dużej mierze od tego, kiedy zostało złożone zeznanie podatkowe oraz w jaki sposób. Ostateczny termin zwrotu zależy także od tego w jakim urzędzie rozlicza się podatnik, oraz z tytułu jakiego rodzaju podatku dokonuje rozliczenia. W sytuacji gdy deklaracja zostanie złożona we wskazanym terminie, zwrot nadpłaconego podatku nastąpi w terminie do 90 dni.
Znacznie szybciej zwrot podatku otrzymują osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny. Jednak w nowym roku zaszły duże zmiany w związku z rozliczaniem i terminem oczekiwania na zwrot podatku.
Od 2019 roku pracodawca jest zobowiązany do przesłania deklaracji podatkowych swoich podatników bezpośrednio do Urzędu Skarbowego w terminie nie dłuższym niż do końca stycznia. Następnie, osoba której deklaracja podatkowa została w ten sposób wysłana w połowie lutego może ją elektronicznie sprawdzić, potwierdzić i odesłać lub nie zgodzić się z proponowanym rozliczeniem i dokonać rozliczenia samodzielnie, w sposób tradycyjny.
Urzędy opierając się na danych z poprzednich lat, będą uwzględniały wszelkie ulgi.
Termin zwrotu nadpłaconego podatku w niektórych przypadkach znacząco się skrócił. Dla deklaracji składanych elektronicznie termin zwrotu podatku wynosi 45 dni. W przypadku deklaracji składanych w sposób tradycyjny czas oczekiwania na zwrot wynosi nadal do trzech miesięcy. Wszystko zależy jednak również od rodzaju składanej deklaracji podatkowej, gdyż inny pit muszą złożyć przedsiębiorcy a inni pracownicy. W dalszym ciągu możliwe jest również dokonanie korekty deklaracji podatkowej z poprzednich lat. Dzięki specjalnym oprogramowaniom rozliczenie jest prostsze i szybsze.

geostrefa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa praca
Następny artykułIle czasu ładować akumulator?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here