3 kroki do jędrnej i młodo wyglądającej skóry

Wygląd skóry może wiele powiedzieć o naszym stylu życia, diecie, a także usposobieniu. Wszystkie emocje, zarówno te krótkotrwałe, jak i długotrwałe zapisują się w postaci zmarszczek na naszej skórze. Dodatkowo gęstość skóry zależna jest także często od tego czy dostarczamy wystarczającą ilość witamin, dzięki, którym kolagen może wiązać się w skórze. Choć nasza skóra nierzadko pozostawia wiele do życzenia to możemy sporo zrobić, aby poprawić jej wygląd bez użycia drastycznych środków. Warto zatem zastanowić się nad 3 krokami do młodo wyglądającej skóry i tym jaką rolę odgrywać mogą suplementy diety takie jak ashwagandha.

Krok pierwszy: Nawadnianie kluczem do odpowiedniego nawilżenia skóry

Na samym początku trzeba zastanowić się czy pijemy wystarczającą ilość płynów. Oczywiście najlepiej sprawdza się woda, gdyż nie dostarczamy dodatkowo zbędnych węglowodanów prostych, które źle wpływają na skórę przyczyniając się do powstawania wyprysków i zaburzeń w równowadze hydrolipidowej. Odpowiednie nawadnianie przyczynia się do tego, że skóra nie jest szara i ziemista, a staje się gładsza i miększa. Powinno się wypijać ok. 2 litrów płynów dziennie w różnej postaci. Wliczają się tu również koktajle i zupy. Nawadnianie należy oczywiście dostosować do panującej temperatury i związanej z aktywnością utraty wody. Wiadomo, że zapotrzebowanie latem jest większe, a zimą nieco mniejsze, niemniej jednak nawodnienie może pomóc walczyć z przesuszoną skórą, która szybciej się starzeje.

Krok drugi: Aktywność fizyczna sprzymierzeńcem jędrnej skóry

Jędrną skórę można zapewnić przede wszystkim poprzez regularną aktywność fizyczną. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza trening aerobowy. Doskonałe zatem będą wszystkie ćwiczenia, które angażują jak największą ilość mięśni. Do takich należy niewątpliwie jogging. Dzięki bieganiu można nie tylko wzmocnić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy, ale również ujędrnić ciało, dzięki znacznej poprawie krążenia krwi, niwelującego obrzęki, świeże blizny, a także skórkę pomarańczową. Podobne efekty można uzyskać poprzez pływanie, grę w tenisa, czy jazdę na rowerze. Najlepiej wybrać aktywność, która najbardziej odpowiada nam pod każdym względem i którą z chęcią będziemy kontynuować. Wszak w walce o zdrowie i jędrną skórę ważna jest systematyczność ćwiczeń.

Krok trzeci: Dieta i suplementy pomocne do utrzymania młodego wyglądu skóry

Kiedy już zadbamy o właściwe nawadnianie i aktywność fizyczną pozostaje jeszcze kwestia diety. Najlepiej wyeliminować te produkty, które przyczyniają się do przesuszenia skóry, a więc maksymalnie ograniczyć ilość soli w diecie oraz tych, które dają wręcz odwrotny skutek i powodują, że tworzy się zbyt duża ilość łoju, a tym samym wypryski. Takie właściwości ma przetworzone jedzenie, zawierające mnóstwo węglowodanów prostych. Zadbać należy za to o podaż witamin A, E i C, które wpływają na niwelowanie wolnych rodników tlenowych, przyczyniających się do procesów starzenia się komórek skóry. Ważne są także suplementy, zwłaszcza w przypadku niedoborów witaminowych, jak również jako uzupełnienie codziennej diety. Dobrym wyborem może być suplement ashwagandha, czyli żeń szeń indyjski. Ashwagandha korzystnie wpływa na układ nerwowy, a także krwionośny. Wyciąg z owoców ashwagandhy może niwelować wrzody skóry. Z kolei kwiaty mają właściwości ściągające, zatem wspomagają produkcję kolagenu.

Jak jeszcze dbać o jędrną i młodo wyglądającą skórę?

Wykonywanie odżywczych maseczek pozwoli zadziałać na zewnętrzne warstwy skóry i naskórek. Poza ashwagandhą właściwości ściągające może mieć również białko jaja kurzego. Nałożenie maseczki białkowej skutecznie działa na jędrność skóry, a efekt ściągnięcia można poczuć już po pierwszym zabiegu. Warto również oczyszczać skórę sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, a na oczy stosować tradycyjny sposób niwelowania obrzęków, a więc plastry zielonego ogórka.

Jest wiele domowych sposobów pozwalających odpowiednio zadbać o wygląd skóry. Warto z nich korzystać jeszcze zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia skóry. Jednak z pewnością będą pomocne w każdym wieku. Pomocne będą również suplementy o właściwościach poprawiających krążenie krwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here