Alternatywa dla drogich drzewek bonsai

Drzewka bonsai zyskują na popularności. Wiele osób jest urzeczonych ich nizezwykłym pokrojem, małym rozmiarem i zminiaturyzowanymi gałązkami i liśćmi. Drzewko bonsai każdemu się podoba i jest obiektem westchnień wielu osób. Niestety nie każdego na nie stać, gdyż są bardzo drogie. Ich wysoka cena wynika ze znacznych kosztów hodowli takiego drzewka. Bonsai wymaga wiedzy i cierpliwości. Trzeba je w określony sposób nacinać i skracać mu gałęzie. Czasami konieczne jest zrywanie niektórych listków. Gałązki trzeba nacinać i skręcać. Wszystko to wymaga specjalistycznej wiedzy i mnóstwa pracy. Winduje to cenę drzewk bonsai do znacznych sum.
Co więc zrobić jeśli marzy nam się drzewko bonsai a nie mamy na nie wystarczających funduszy? Niby możemy zbierać grosz do grosza lub szukać dodatkowych źródeł zarobku by być w stanie sfinansować zakup wymarzonego drzewka. Ale co zrobić jeśli zależy nam na tym, by niezwykłą ozdobę mieć w domu jak najszybciej?
Możemy pokusić się o zakup tańszej alternatywy. Obecnie na rynku dostępne są tańsze zamienniki drzewek bonsai. Jednym z nich jest sztuczne drzewko bonsai. Taka ozdoba wykonana jest najczęściej z plastiku, ale do złudzenia przypomina prawdziwe drzewko. Wiele firm oferuje także sztuczne drzewka wykonane z naturalnych materiałów. Pięknie wygląda sztuczne drzewko bonsai wykonane z rzeźbionego specjalnie pnia lub gałęzi. Takie drzewko często ma liście wykonane z tkaniny – jedwabiu, włókna konopnego lub wzmocnionej bawełny.
Sztuczne drzewko bonsai, podobnie jak prawdziwe, wsadzone jest do ozdobnej doniczki wysypanej kamyczkami lub korą. Dzięki temu, że wykonane jest z drewna dla przeciętnej osoby jest nie do odróżnienia od prawdziwego drzewka. Możemy więc cieszyć się niezwykłą ozdobą za ułamek ceny prawdziwego drzewka.
Sztuczne drzewko bonsai sprawdzi się także w miejscach, gdzie zależy nam na aspekcie dekoracyjnym, a nie mamy możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki. Takie drzewko świetnie sprawdzi się więc w biurach, salach konferencyjnych i hotelach.

ebonsai.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here