Biedermeier, art deco a może empire? Antyki na wyciągnięcie ręki

Meble antyczne zdobywają sobie coraz większą popularność. Różnorodność form i konwencji, świetna jakość wykonania, dbałość o detal, najlepsze drewno i materiały dekoracyjne – tym wyróżniają się antyki pośród mebli współczesnych, produkowanych w większości w sposób przemysłowy. Umiejętnie łącząc nowe trendy z ponadczasową klasyką, możemy uzyskać wyjątkowy efekt estetyczny w aranżacji wnętrz.

Kolekcje mebli antycznych

Jeśli należymy do tych osób, które cenią sobie indywidualne rozwiązania i wysoką jakość przedmiotów, którymi się otaczają, to z pewnością nie pozostaniemy obojętni na piękno mebli z dawnych lat. Antyki mają w sobie coś niezwykłego, obleka je patyna czasu, która jednocześnie sprawia, że ich piękno jest nieprzemijające.

Uroda antyków ma charakter uniwersalny, dlatego wiekowe meble mogą również współczesnym wnętrzom dodać niebanalnego charakteru. Jeśli lubimy łączyć konwencje, możemy pokusić się o wprowadzenie do naszego domu właśnie mebli antycznych. Rynek antyku oferuje wiele mebli, najczęściej pochodzących z XIX i przełomu XIX i XX w. Zdarzają się również meble starsze. Sam czas ich powstania świadczy o jakości – meble mające sto i więcej lat stanowią świadectwo solidności i klasy, którą trudno odnaleźć w kolekcjach mebli współczesnych.

Serwisy aukcyjne, salony i sklepy internetowe – tam możemy zapoznać się z bogatą ofertą antyków i dokonać zakupu wybranych modeli. Na miłośników “przedmiotów z duszą” czekają różne wzory mebli, zestawów i kolekcji, reprezentujących najpopularniejsze style europejskie oraz egzotyczne.

Jak rozpoznać autentyk?

Antyki stają się przedmiotem coraz większego zainteresowania ze strony klientów. Nie wszyscy są jednak kolekcjonerami i w związku z tym nie zawsze są w stanie ocenić jakość przedmiotów z innych epok. Nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać autentyczną jakość przedmiotu, dlatego warto zainteresować się ofertami, które można zweryfikować. Należy również pamiętać o tym, że większość mebli pochodzących sprzed dziesiątek lat zazwyczaj nie oparła się wpływowi czasu i w związku z tym wymaga zabiegów renowacyjnych. Tylko profesjonalne podejście pozwala zachować do naszych czasów przedmioty użytkowe z dawnych lat, w należytej formie. Nieumiejętna konserwacja może doprowadzić do redukcji wartości dzieła. Wprawny kolekcjoner, czy sprzedawca antyków, będzie wiedział jakie przedmioty można odświeżyć, np. zmieniając tapicerkę, a jakie nie powinny być w ten sposób modernizowane, ponieważ stracą swój styl.

Jeśli jesteśmy początkującymi admiratorami antyków, skorzystajmy z oferty sklepów, które mają swoją historię na rynku, posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające autentyczność przedmiotów oferowanych w katalogach i dysponują zespołem specjalistów, realizującym usługi z zakresu renowacji mebli. Warto skorzystać m.in. z oferty, którą znajdziemy na stronie antiquebeauty.eu, która udostępnia wiele modeli mebli i innych antyków reprezentujących najpopularniejsze oraz niszowe i egzotyczne style sztuki meblarskiej. Meble są pieczołowicie odnowione, zgodnie z zaleceniami historyka sztuki, posiadają też certyfikaty autentyczności, dzięki którym każdy klient może poznać zarówno miejsce, jak i czas produkcji poszczególnych przedmiotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here