Brodziki łazienkowe są niezbędne, jeśli w naszym pokoju kąpielowym zdecydowaliśmy się na montaż kabiny prysznicowej. Przy wyborze brodzika kierujemy się najbardziej oczywistymi kryteriami, takimi jak jego stabilność czy też solidność wykonania. Czy jednak wiemy, jakie rodzaje mamy do wyboru i na jakie dodatkowe cechy warto zwrócić uwagę przy zakupie? Wszystkie najistotniejsze kwestie poruszymy w poniższym zestawieniu, szeroki wybór brodzików znajdziemy na https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/wanny-kabiny-prysznicowe-brodziki/brodziki

Jeżeli jesteśmy zdecydowanymi miłośnikami wanien, ale ze względu na ograniczoną przestrzeń w łazience możemy pozwolić sobie jedynie na kabinę prysznicową, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie brodzik głęboki. Tego typu brodziki prysznicowe dostępne są w bardzo zróżnicowanych wariantach, jeśli chodzi o ich głębokość, która kształtuje się na poziomie począwszy od 10, a skończywszy nawet na 30 centymetrach. Jakie są najważniejsze zalety głębokich brodzików? Przede wszystkim dają one wiele możliwości analogicznych do tych, które mamy do dyspozycji, posiadając klasyczną wannę. W głębokim brodziku możemy zatem namoczyć pranie albo wykąpać dziecka lub psa. Niestety, rozwiązanie takie nie jest pozbawione wad. Wchodzenie do głębokiego brodzika o wysokiej krawędzi nie należy do najwygodniejszych czynności i może nastręczać trudności zwłaszcza osobom starszym. Masywna forma takiego brodzika może również prezentować się niezbyt efektownie w łazience o niewielkim metrażu.

W naszej łazience poza kabiną prysznicową będzie znajdować się również tradycyjna wanna? W takiej sytuacji zdecydowanie najlepiej będzie zdecydować się na brodzik płytki. Ten rodzaj wyróżnia się niewielką głębokością dochodzącą maksymalnie do 5 centymetrów, jednak najczęściej wartość ta oscyluje w granicach od 1,5 do 2 centymetrów. Z całą pewnością jednym z głównych atutów brodzików płytkich jest ich lekkość, która przekłada się na korzystniejszy wizualnie odbiór całej łazienki. Ponadto niemal bezstopniowe wejście do kabiny zapewnia jej użytkownikom maksimum komfortu, który szczególnie docenią zwłaszcza seniorzy.

Kolejnym bardzo ważnym kryterium jest kształt brodzika, który pociąga za sobą formę całej kabiny. Najpopularniejsze brodziki półokrągłe zdecydowanie najlepiej się prezentują, lecz to właśnie znacznie bardziej masywne brodzki kwadratowe zapewniają osobom biorącym prysznic najwięcej przestrzeni, która przekłada się na wyższy poziom wygody i komfortu. Z kolei w łazience o niestandardowych wymiarach możemy z powodzeniem zdecydować się na asymetryczny brodzik prostokątny, który również wyróżnia się dużą ilością miejsca wewnątrz kabiny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here