Wycieczki do Argentyny mogą okazać się wspaniałą przygodą na całe życie, dlatego też warto dowiedzieć się co można zwiedzić w tym pięknym kraju. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które planują podróż do Argentyny i nie chcą przegapić niczego ciekawego.

Co warto zobaczyć?

Głównym miastem Argentyny jest oczywiście Buenos Aires, które przez wielu podróżników nazywane jest Paryżem Ameryki Łacińskiej. W pierwszej kolejności warto tutaj zwiedzić Plaza de Mayo ze wspaniałymi katedrami i budynkami. To właśnie tutaj znajduje się sławny grobowiec Jose de San Martin. W wolnej chwili można zwiedzić także pałac prezydencki – Casa Rosada, Teatr Kolumba i plac San Martin z Wieżą Anglików. Stolica Argentyny oferuje bardzo wiele atrakcji i godnych polecenia restauracji.

Wodospady Iguazu

Najpiękniejszym miejscem w Argentynie są oczywiście wodospady Iguazu, które zrobią oszałamiające wrażenie na każdym. Warto wspomnieć o tym, że Park Narodowy Iguazu liczy 275 przepięknych wodospadów. Największe wodospady osiągają szerokość do 2500 metrów. Warto zwiedzić przede wszystkim wodospad A. Nuneza Cabezy da Vaca, Dwóch Braci i Gardziel Diabła.

El Calafate

Miejscowość El Calafate ma do zaoferowania bardzo wiele miejsc noclegowych i wypadowych, dlatego też planując wycieczkę do Argentyny z biurem podróży https://logostour.pl/kraje/argentyna warto zawitać tutaj chociaż na kilka dni. Najlepszym miejscem wakacyjnego odpoczynku jest Bariloche i jezioro Nahuel Huapi. Niezapomniane widoki na górę Cerro Catedral na długo pozostają w pamięci. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla zagorzałych miłośników sportów wodnych.

Tierra del Fuego

Praktycznie wszystkie wycieczki do Argentyny, które organizowane są przez biura podróży mają w swoim programie zwiedzanie Tierra del Fuego. Jest to przepiękny park narodowy, który przez wielu urlopowiczów jest numerem jeden w Argentynie. Ośnieżone szczyty górskie, czysta przyroda, wspaniałe rzeki i niezapomniane lodowce są rajem dla fotografów i dla osób, które chcą aktywnie spędzić urlop.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here