młynek do kawy
fot. Pixabay.com

Młynek do kawy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce pić kawę z pełnego ziarna, a nie posiada w domu ekspresu do kawy z wbudowanym młynkiem. Jeśli więc gustujesz w tego typu sposobie parzenia kawy i cenisz sobie smak i aromat świeżo zmielonej kawy, czas zakupić pierwszy młynek. Jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/mlynek-do-kawy-przewodnik-zakupowy-dla-poczatkujacych/

Najważniejsze cechy młynka do kawy

Gdy decydujemy się na zakup młynka do kawy, na samym początku warto zwrócić uwagę na to, jakie ostrze posiadają oglądane i sprawdzane przez nas modele. Polecamy zrezygnować z młynka z ostrzami, a za to rozważyć zakup młynka żarnowego. Owszem, młynkiem z ostrzami zmielimy również inne produkty, jak na przykład przyprawy. Jednak prawdziwi kawosze wiedzą, że lepiej sobie nie pozwalać na takie odstępstwa. Młynek ma służyć przede wszystkim do mielenia ziaren kawy. Poza tym młynek z ostrzami nie mieli ziaren, a tak naprawdę po prostu je tnie, niszcząc ich strukturę, a także podgrzewa je podczas mielenia. Wpływa tym na ostateczny smak kawy.

Podczas wyboru młynka dobrze również przemyśleć, w którym miejscu naszej kuchni znajdzie on swoje miejsce i na tej podstawie dopasować jego rozmiar. Kuchni już niestety nie powiększymy, a wybór zbyt dużego młynka sprawi, że albo będziemy musieli chować go do kuchennych szafek, co nie będzie zbyt poręczne, albo też będziemy zmuszeni schować inne przedmioty codziennego użytku, które również lubimy mieć pod ręką.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybieramy młynek do kawy?

Młynki do kawy posiadają również różnego rodzaju zakresy mielenia. I tak na przykład innej grubości zmielonych ziaren potrzebujemy do kawy typu french press, innej do espresso z kawiarki, a jeszcze innej do kawy po turecku. Takie procesy parzenia wymagają jednak szerszej wiedzy i większego doświadczenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ciągle eksperymentować i uczyć się nowych rzeczy. Możesz więc spokojnie zainwestować w młynek, który ma szeroki zakres mielenia ziaren oraz płynną regulację stopnia zmielenia.

Bardzo dobrym wyborem są również młynki, które pomagają nam odmierzyć ilość ziaren, jaka będzie nam potrzebna do zaparzenia na przykład espresso. Dzięki temu ulubiona kawa wyjdzie nam zawsze taka sama, a my nie będziemy mieć poczucia, że jednak wczoraj smakowała nam znacznie lepiej.

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/szukamy-podobienstw-i-roznic-miedzy-kawa-ziarnista-i-mielona/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here