nauka języka przez aplikację
fot. Pexels.com

O tym, że warto uczyć się języków, nie trzeba nikomu mówić. Aplikacje na telefon to jedna z przyjemniejszych i skuteczniejszych metod nauki. Źródło wiedzy mamy zawsze pod ręką, dlatego możemy się edukować w każdym miejscu i dowolnym czasie. Jaką aplikację do nauki języka wybrać?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/aplikacje-do-nauki-jezyka/

Wybór języka obcego

Aby rozpocząć naukę języków obcych, najpierw trzeba podjąć decyzję, którego z nich chcemy się nauczyć. Powinniśmy sobie na początku zadać pytanie: dlaczego chcemy się nauczyć danego języka? Czy naszą motywacją jest zwykły samorozwój i chęć poszerzenia naszych umiejętności? Być może chcemy podjąć pracę, w której dany język jest pożądany? A może chcemy częściej podróżować po krajach, w których dominuje lub po prostu przeprowadzić się za granicę?

Metody nauki języka obcego

Jeśli już wybierzemy jeden z języków do nauki, kolejnym krokiem jest decyzja o metodzie naszej edukacji językowej. Jedną z najpopularniejszych jest zwykły kurs stacjonarny, który odbywa się najczęściej w grupie. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów, jednak ma jedną wadę – nie każdy potrafi wygospodarować w ciągu tygodnia czas na stawienie się w konkretnym dniu, miejscu i godzinie. Dla osób, które prowadzą nieregularny tryb życia, istnieją inne metody nauczania. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie nauka przez platformy językowe lub aplikacje.  

Aplikacje do nauki języka obcego

Poniżej przedstawiamy trzy aplikacje do nauki języków obcych, które cieszą się obecnie największą popularnością.

  • Duolingo – jedną z największych zalet tej aplikacji językowej jest możliwość dostosowania poziomu nauki do naszych aktualnych umiejętności. Dzięki niej możemy poznać gramatykę i nauczyć się słówek wykonując określone zadania, często przy pomocy grafiki i dźwięków.
  • Bussu – dostępna w wersji podstawowej i rozszerzonej, która jest dodatkowo płatna. W ofercie aplikacji znajduje się aż dwanaście języków do wyboru.
  • Rosetta Stone – aplikacja uczy języka za pomocą gier, nagrań i tekstów. 

Zobacz także: https://www.moda.info.pl/763-2/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here