Kurtka myśliwska

Myślistwo od zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem i nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to nie tylko ekskluzywny sport, ale również zajęcie pozwalające na bliski kontakt z naturą. Możliwość połączenia relaksu z odrobiną adrenaliny, a także uczestnictwa w mniejszych bądź większych zjazdach myśliwych sprawia, że sporo osób pragnie dołączyć do tego grona.

Ubranie na czas polowania

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z myślistwem, z pewnością zastanawiasz się, w jakie wyposażenie powinieneś się zaopatrzyć. Poza bronią palną czy odpowiednim nożem, powinieneś także pamiętać o zakupie odpowiedniego ubrania. Najważniejsza zasada, która go dotyczy, mówi, że musi być ubraniem maskującym i dopasowanym do pory roku, podczas której zamierzasz brać udział w polowaniu.

Odpowiednie maskowanie, dzięki któremu doskonale ukryjesz się przed zwierzyną, na pewno zwiększy twoje szanse na udane łowy. Jednocześnie powinno być wytrzymałe, aby nie zostało uszkodzone na przykład przez przypadkowe zaczepienie o gałąź. Warto również wziąć pod uwagę, czy odpowiednio odprowadza wilgoć, dzięki czemu nie zostanie przepocone. Co więcej, powinno chronić przed wiatrem i deszczem, dzięki czemu zapewni optymalne zabezpieczenie przed wszystkimi, nawet najbardziej zmiennymi warunkami pogodowymi. Niektóre z ubrań posiadają również odpowiednie zabezpieczenia, chroniące przed ich szybkim zabrudzeniem.

Równie ważnym aspektem są kieszenie, które pozwalają na szybki dostęp do ważnych przedmiotów. Pomogą również ochronić takie rzeczy jak smartfon czy zegarek przed zamoczeniem, a co się z tym wiążę: zniszczeniem.

Kurtka – jedna z najważniejszych części ubrania myśliwskiego

Odpowiednio dobrane ubranie zapewni więc komfort polowania w każdych warunkach. Dzięki niemu nie będziesz musiał obawiać się zmarznięcia, przewiania czy przemoczenia, czego następstwem mogłaby być choroba. Warto przy tym pamiętać, iż jedną z najważniejszych części garderoby w lesie, zwłaszcza w chłodniejsze dni, będzie kurtka.

Warto przy tym podkreślić, że kurtki myśliwskie stworzone dla polowań mogą sprawdzić się nie tylko dla myśliwych, ale również dla osób, które związane są z leśnictwem. Z pewnością skorzystają z nich także ci, którzy po prostu uwielbiają piesze wycieczki przez lasy.

Idealnym wyborem może być kurtka Norfell Insulated firmy Harkila. Doskonale sprawdzi się w czasie zimowych dni, ponieważ została wyposażona w systemy chroniące przed zimnem, wiatrem i deszczem. Jej kolejną zaletą jest materiał, który nie szeleści, co pomoże w ukryciu się przed czujną zwierzyną i ułatwi polowanie. Nie bez znaczenia jest także jej ciemna kolorystyka.

Ta kurtka myśliwska posiada przy tym wygodny, głęboki kaptur oraz sporą ilość kieszeni, dzięki którym najpotrzebniejsze rzeczy będą zawsze pod ręką.  Warto zauważyć, że dzięki bardzo prostemu wyglądowi, a także jednolitej, ciemnej kolorystyce, nie tylko zamaskuje podczas polowania, że może być również używana na co dzień. Dzięki temu staje się idealnym towarzyszem każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here