czyj to numer komorkowy

Gdy ktoś do nas dzwoni, zazwyczaj po prostu odbieramy telefon i dzięki temu możemy przeprowadzić rozmowę ze znajomym, przyjacielem czy swoim szefem. Jeżeli jednak dzwoniący do nas numer jest nam zupełnie nieznany i nie mamy go w swojej książce telefonicznej z adresami, czasem decydujemy się na odrzucenie połączenia. Wszyscy dobrze znamy przecież nachalnych sprzedawców bądź reprezentantów różnych firm, instytucji bankowych czy jeszcze innych działalności.

Potrafią oni wydzwaniać do nas o każdej porze dnia i nocy, dlatego nie chcemy odbierać od nich połączeń, wiedząc, że przez to będziemy musieli im odmawiać, a w ten sposób stracimy swój cenny czas. Sprzedawcy pracujący na liniach telefonicznych potrafią być zresztą tak nachalni i przekonujący, że ostatecznie zachęcają nas do sięgnięcia po kolejny kredyt czy nową ofertę naszego dostawcy abonamentu, podczas gdy tak naprawdę nie chcielibyśmy korzystać z tych dodatkowych usług.

Możemy natomiast zawsze sprawdzić, czyj to numer komórkowy, nawet jeśli nam samym jest on zupełnie nieznany. W Internecie występuje wiele takich stron, dzięki którym zrobimy to w sposób prosty, szybki i, co najważniejsze – zupełnie darmowy. Nie musimy nic płacić za sprawdzenie jakiegokolwiek numeru telefonu.

Czy w tej metodzie istnieje więc jakiś haczyk?

Oczywiście na ogół powinniśmy się starać odbierać wszystkie telefony, nawet jeśli wydzwaniają do nas nieznane numery. Czasem jednak nie mamy na to ani ochoty, ani czasu. Czekamy na ważny telefon od szefa czy żony, dlatego nie chcemy zajmować swojej linii i ryzykować przegapieniem istotnego dla nas połączenia. Nie reagujemy zatem na dźwięk swojej komórki bądź od razu odrzucamy połączenie, obawiając się, że po raz kolejny ktoś będzie usiłował nam wcisnąć komplet garnków czy zaprosić nas na prezencję nowej pościeli.

telefon komórkowy

Gdy w Polsce nie obowiązywała jeszcze nowa ustawa dotycząca ochrony danych osobowych, nie musieliśmy za bardzo przejmować się takimi połączeniami. Zapisywaliśmy sobie obcy numer na kartce, a następnie szukaliśmy go w standardowych książkach telefonicznych. Mogliśmy również zadzwonić na specjalny numer, aby zapytać, kto w ogóle do nas wcześniej dzwonił.

Teraz, gdy nowa ustawa weszła już w życie i zaczęła na dobre funkcjonować, stało się to wszystko znacznie trudniejsze. Nie jesteśmy w stanie korzystać ze zwykłych książek telefonicznych, a nawet jeśli wciąż nimi dysponujemy, mogą one zawierać nieaktualne dane i musimy się z tym liczyć.

Czyj to numer komórkowy?

Jak zatem możemy to sprawdzić i czy jest to w ogóle legalne? Jeżeli tylko przeszukamy dość dobrze cały Internet, natkniemy się na przynajmniej kilkadziesiąt specjalnych stron skupiających w sobie numery telefonów najróżniejszych firm czy nawet prywatnych osób. Szukając tego typu serwisów, sprawdzajmy zawsze, czy są to polskie portale. Zagraniczne strony, nawet świetnie uzupełnione i regularnie aktualizowane, w niczym nam niestety nie pomogą. Brakuje w nich numerów polskich, a nawet jeśli one występują, jest ich na tyle niewiele, iż istnieje małe prawdopodobieństwo odnalezienia tego, którego sami szukamy.

Zawsze odwiedzajmy zatem strony należące do polskich firm i prywatnych twórców. Odnajdziemy na nich specjalne miejsce do wpisania numeru telefonu komórkowego. Uzupełnijmy je i sprawdźmy, kto tak naprawdę do nas dzwonił. Powinniśmy w ten sposób otrzymać informacje na temat ewentualnych zagrożeń związanych z wybranym numerem.

Jeżeli należy on do firmy zajmującej się sprzedażą pewnych usług lub produktów, na pewno był on już wielokrotnie wyszukiwany przez innych Internautów, którzy mogą nam co nieco o nim powiedzieć. Zaznaczą w swoich wypowiedziach, czego oczekiwał od nich rozmówca i jak wyglądała przeprowadzona konwersacja. Pamiętajmy jednak, że opinie na temat numerów bywają bardzo zróżnicowane i nie zawsze są wiarygodne. Nie możemy do końca ufać tym wszystkim informacjom odnalezionym w Internecie.

numer komorkowy

Mimo wszystko, jeśli naprawdę chcemy dowiedzieć się, czyj to numer komórkowy, nie mamy innej opcji – musimy zaryzykować. Spróbujmy więc znaleźć przynajmniej kilka polskich stron internetowych zajmujących się opisywaniem poszczególnych numerów telefonów komórkowych.

Sprawdźmy na każdej z nich, kto tak naprawdę mógł do nas dzwonić. Porównajmy sobie opinie i komentarze występujące na przynajmniej kilku stronach, aby następnie dokonać ich analizy i ustalić potencjalnego nadawcę połączenia. Możemy też spróbować samodzielnie do niego zadzwonić, jeżeli naprawdę nam na tym bardzo zależy – to najprostszy sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here