czym zmyć farbę do włosów

Chciałaś zaoszczędzić na dość drogich zabiegach fryzjerskich i postanowiłaś, że sama zafarbujesz swoje włosy. Być może zresztą robiłaś to już kiedyś w swoim życiu, bo nie jest to proces trudny do przeprowadzenia.
Drogerie i sklepy kosmetyczne wręcz zasypane są kosmetykami i preparatami przeznaczonymi do barwienia kosmyków, dlatego naprawdę jest w czym wybierać! Będąc w jednym z takich miejsc z zupełnie innego powodu (np. w celu zakupienia podkładu czy kredki do oczu), zachwyciłaś się kolorem nowej farby, której nigdy wcześniej nie widziałaś na rynku.

Mimo iż jesteś naturalną blondynką, postanowiłaś przefarbować się na czarno lub brązowo i teraz, gdy udało ci się już zakończyć cały proces, jesteś całkiem zadowolona z osiągniętego efektu, ale jednak masz problem z czymś zupełnie innym. Nie zabezpieczyłaś właściwie skóry występującej tuż przy samych włosach, przez co ją przypadkowo także pokryłaś sporą ilością farby. Jak teraz możesz ją więc usunąć?

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Sposobów na usunięcie farby do włosów ze skóry wbrew pozorom jest bardzo wiele – wystarczy że zajrzysz do Internetu, a na pewno odnajdziesz w nim te metody, które będziemy teraz opisywać. Pierwszą z nich jest zastosowanie czegoś tłustego. Zazwyczaj preparaty koloryzujące szybko schodzą pod wpływem oddziaływania na nie tłuszczami.

czym zmyć farbę

Możesz więc sięgnąć po swój olej kokosowy czy nawet zwykłą oliwę z oliwek (na pewno jeden z tych produktów masz w swoim domu), a następnie nałożyć wybrany produkt na płatek kosmetyczny i delikatnie przecierać nim skórę. Jeśli farba kompletnie nie chce zejść, nałóż większą ilość oleju lub oliwy na zabarwione miejsca i pozostaw je tak na kilka minut. Zmyj resztki tłuszczu wodą lub zbierz je zwykłym ręcznikiem papierowym i ciesz się ponownie idealnie czystą skórą!

Jeżeli tej niechcianej farby nie ma na twojej skórze zbyt wiele i nie jest ona jakoś strasznie ciemna (czarna lub ciemnobrązowa), możesz spróbować usunąć ją zwykłym płynem do demakijażu. Taki środek na pewno masz w swojej łazience, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby go przynajmniej nie wypróbować. Nałóż po prostu jego większą ilość na płatek kosmetyczny i ponownie przecieraj nim zabarwione miejsca.

Dlaczego ta metoda może okazać się skuteczna? Ponieważ większość płynów przeznaczonych do demakijażu, zwłaszcza tych mających usuwać makijaż wodoodporny, zawiera w swoim składzie różnorodne substancje oleiste. Podobnie jak tłuszcz rozpuszczają one barwniki ukryte w farbach i pozwalają na ich szybsze usunięcie z powierzchni skóry. Sama to przetestuj!

A czym zmyć farbę do włosów ze skóry, jeżeli nawet najmocniejszy płyn do demakijażu i ogromna ilość oliwy kompletnie na nią nie działają? Spróbuj wypróbować… zwykły lakier do włosów! Być może nigdy w życiu nie pomyślałaś o tym, że może być on pomocny w przypadku usuwania zbędnej farby ze skóry, jednakże ta metoda naprawdę działa i raczej nikogo nie powinna zawieść. Lakier do włosów według licznych blogów, stron internetowych i forów radzi sobie bowiem z usuwaniem najróżniejszych kosmetyków kolorowych – nie tylko samych farb do włosów, ale też pomadek, bronzerów bądź mocnych kredek do oczu.

Jak powinnaś go zastosować?

Najlepiej nie używaj go bezpośrednio na skórze, by nie doprowadzić do jego przejścia do oczu czy innych miejsc wrażliwych. Spryskaj nim cały wacik kosmetyczny i przyłóż go do zabarwionych fragmentów skóry, przytrzymując go przez kilka minut. Ta metoda powinna okazać się naprawdę skuteczna. Koniecznie ją zapamiętaj, bo być może zdarzy ci się z niej jeszcze kiedyś skorzystać, gdy np. zaplamisz swoją buzię pomadką lub tuszem do rzęs.

czym zmyć farbę do włosów ze skóry

Płyn do demakijażu nie zadziałał, tłuszcze też nie poradziły sobie z bardzo mocną i trwałą farbą, a co gorsza sam sposób z lakierem do włosów okazał się mało skuteczny. Jeżeli twoja twarz wciąż pokryta jest pozostałościami preparatu koloryzującego, a ty musisz za kilkadziesiąt minut wyjść z domu i spotkać się z przyjaciółmi, nic dziwnego w tym, że ogarnia cię przerażenie.

Całe szczęście masz do przetestowania jeszcze jedną metodę. Jest ona dość inwazyjna i mocno kontrowersyjna, ale jeśli już nic innego nie będzie ci pomagać, nie będziesz mieć innego wyjścia, jak tylko ją przetestować. A chodzi tutaj o sposób ze zmywaczem do paznokci. Powinnaś nałożyć go na wacik kosmetyczny i przetrzeć nim wszystkie te miejsca, które wciąż są pokryte chociażby niewielką ilością farby. Pamiętaj tylko o ty, aby po przeprowadzeniu tego zabiegu wysmarować skórę czymś nawilżającym i natłuszczającym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here