czyszczenie pamieci ram

W obecnych czasach często mówi się, że sprzęty elektroniczne które kupujemy nigdy nie wytrwają do końca okresu gwarancyjnego. Wiąże się to z pewnością z obniżeniem cen i obecna dostępnością elektroniki. Dziś każdy może sobie pozwolić na kupno komputera, bądź telefonu z dość przystępnymi parametrami bez poważnego nadszarpnięcia budżetu, a tym bardziej brania kredytu na kilka następnych lat.

Z tego też powodu raczej nie przykładamy większej uwagi na dbanie o sprzęty naszego codziennego użytku, bo przyzwyczajeni jesteśmy do ich częstego zmieniania. Przedłużenie żywotności sprzętu elektronicznego, komputera, laptopa czy nowoczesnego smartfona wcale nie wiąże się z ciągłymi wizytami w specjalistycznym serwisie. Na wielu stronach internetowych, blogach czy nawet obecnie najpopularniejszych filmach na youtube spotkamy się z poradami na temat czyszczenia pamięci ram.

Dla wielu osób na co dzień korzystających z dobrodziejstw naszej techniki nadal jest to co najmniej dziwne stwierdzenie, a czyszczenie pamięci ram z pewnością w wielu przypadkach potrafi działać cuda. Tak jak robimy cotygodniowe porządki w całych domu, dokładnie odkurzamy, zmywamy podłogi czy nawet ścieramy kurze, tak samo raz na jakiś czas powinniśmy się zainteresować czystością naszego sprzętu elektronicznego ale tutaj oczywiście nie chodzi o czystość od zewnątrz.

ram

W gruncie rzeczy bardzo ważne jest by co najmniej raz w tygodniu bądź według indywidualnej potrzeby sprawdzić wydajność naszego komputera czy też telefonu i nawet z pomocą ogólnodostępnych programów usunąć zbędne nam i przede wszystkim naszej zabawce rzeczy. Pamięć ram potrzebna jest do codziennego użytku, każda nasza aktywność, czy to w programach do edycji tekstu, muzyki, video, internecie czy powszechnych aplikacjach do kontaktu ze znajomi, rodziną czy dzielenia się naszym życiem nawet w popularnym facebooku zapisywana jest właśnie w takiej podręcznej pamięci.

Smartfon jak i komputer potrafi magazynować ogromne ilości niepotrzebnych nam danych o których nie mamy nawet pojęcia. Oczywiście w pierwszych tygodniach żywotności naszej elektroniki nie odczujemy negatywnych skutków w wydajności sprzętu ale z każdych miesiącem będziemy coraz bardziej zdenerwowani na zbyt powolne działanie naszej zabawki czy jak w wielu przypadkach bywa jednego sprzętu do zarabiania pieniędzy. W którymś momencie dochodzimy do punktu w którym nasz sprzęt dobiega końca okresu gwarancji, a my coraz bardziej jesteśmy z niego niezadowoleni.

Mamy ochotę wyrzucić go przez najbliższe okno, drzwi i mieć przez chwilę spokój ale oczywiście szkoda nam wydanych na niego pieniędzy. Operatorzy zasypują nas nowymi ofertami w których zachwalane są parametry, wydajność, wygląd i żywotność nowego np. komputera, a my, konsumenci oczywiście łapiemy się na coraz to nowsze reklamy czy oferty kierowane niby tylko ‚pod nas’. Nie ma nic złego w podążaniu za nowymi trendami, jesteśmy teraz dość dobrze rozwiniętym państwem więc wszystkie nowości techniki szybko do nas docierają.

Jednak w jakim celu mamy wydawać coraz więcej ciężko zarobionych pieniędzy na stosunkowo bardzo podobny do poprzedniego sprzęt skoro możemy sami odpowiednio wcześniej o niego zadbać ? Tak jak na samym początku napisałam bardzo ważne jest dbanie o nasze przedmioty odpowiednio wcześnie, by przetrwały co najmniej kilka lat bez odwiedzania specjalistycznego serwisu bądź psucia bezpodstawnie naszych i tak już nadszarpniętych codziennym życiem nerwów. Jedną z wielu dostępnych nam opcji, które możemy wykonać samodzielnie bądź z niewielką pomocą internetu jest właśnie czyszczenie pamięci ram.

pamieć ram

Aktualnie bez wielkiego wysiłku naprawdę do każdego systemu operacyjnego można znaleźć dogodny program do porządnego oczyszczenia naszego sprzętu. Ważnym elementem, jak nie najważniejszym jest by był on dla nas stosunkowo łatwy w obsłudze i posiadał przy tym jak najbardziej rozbudowane i przydatne w innych okolicznościach funkcje. Mając na myśli smartfon bardzo dobrym rozwiązaniem jest na samych początku przede wszystkim zainwestować w szkło hartowane, a także dobrej jakości etui.

Nie będziemy się wtedy musieli martwić ani o rysy które już w pierwszych dniach użytkowania dają o sobie znać ani gdy nasz telefon niechcący wyślizgnie nam się z ręki co niestety dość często się zdarza. Podsumowując, jak już się pewnie wiele z was domyśla delikatnie mówiąc bardzo wiele zależy od nas samych. Jeśli od samego będziemy odpowiednio dbać o nasze komputery, laptopy i telefony to i one odwdzięczą się stosunkowo dużo dłuższym okresem bezawaryjnego działania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here