telefon
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Smartfon to na tę chwilę urządzenie absolutnie niezbędne do tego by w miarę sprawnie funkcjonować w ramach dzisiejszego społeczeństwa. Jego brak bowiem, w pewnym stopniu jest i będzie dla nas dysfunkcją. Dlaczego? A to dlatego, że przy jego pomocy możemy dziś zrobić w zasadzie wszystko. Począwszy od większych lub mniejszych zakupów, przez zarezerwowanie noclegu w hotelu, czy stolika w ulubionej restauracji, do zapłacenia bieżących rachunków, bądź obejrzenia meczu ulubionej drużyny sportowej.

Dodatkowo, smartfony są robione w ten sposób by ich obsługa była coraz bardziej instynktowna. Jest to działanie zamierzone – wyciągnięcie ręki do osób starszych, które dopiero wchodzą w świat tych małych urządzeń. Wydawać by się mogło, że są one pozbawione żadnych wad. Dzięki nim, możemy zrobić w zasadzie wszystko. Czy jest więc jakiś haczyk, a jeśli tak – to w czym on tkwi?

Po latach użytkowania lepszych lub gorszych/droższych lub tańszych urządzeń tego typu jestem w stanie wskazać kilka tych haczyków. Niektóre z nich były bowiem wyjątkowo uciążliwe.
Bo jak irytujący potrafi być zwieszający się telefon wie każdy, kto chciał skorzystać z jego możliwości w jakiejś kryzysowej, wymagającej szybkiego działania sytuacji. Musisz sprawdzić, o której rusza twój autobus, ale telefon odmówił posłuszeństwa? Trudno, sprawdź na rozkładzie jazdy.

Znajomy potrzebuje od ciebie pilnie przelewu bankowego, a telefon znowu zawiódł? Trudno – pędź do banku.
Tego rodzaju sytuacji jest całe mnóstwo i wszyscy mieliśmy z nimi do czynienia – rzadziej lub częściej.
Nasze uzależnienie od działania smartfona jest na tyle duże, że jego chwilowy brak jest dla nas odczuwalny bardzo mocno.
Ilu z nas zastanawiało się jednak, czy dbamy o nasz sprzęt należycie? Jak często robimy w nim aktualizacje? Ile razy lądował na ziemi? I w końcu: czy kiedykolwiek go wyczyściliśmy?

Czyszczenie telefonu to jedna z ważniejszych czynności z nim związanych.

czyszczenie telefonu

Nowe urządzenia posiadają bowiem wiele slotów, choćby słuchawkowych czy też do ładowarki. Dodatkowo, miejscami mocno narażonymi na zakurzenie są m.in aparaty i głośniki. Niestety, nawet gdy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i chcemy zadbać o czystość naszego telefonu, to… nie zawsze jesteśmy w stanie.
Dlaczego? Dlatego, że producenci telefonów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich dzieła, są narażone na działanie kurzu, oraz że prędzej czy później jego skutki będą odczuwalna podczas użytkowania telefonu.

A wtedy właściciel oczywiście, będzie próbował dokonać czyszczenia na własną rękę. Co zrobi jednak gdy nie będzie w stanie otworzyć telefonu? Uda się z prośbą o pomoc do producenta, który za drobną opłatą wyczyści telefon przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Nic nie dzieje się przypadkiem – jak mawiał klasyk.

Z tego powodu czyszczenie telefonu stało się jedną z podstawowych usług oferowanych przez zakłady specjalizujące się w tematyce GSM. Osobiście sam korzystałem z usług takich zakładów już kilkukrotnie. Wobec tego, że nie byłem w stanie sam rozkręcić obudowy mojego urządzenia, było to tak naprawdę jedyne wyjście. Mając jednak ochotę zamanifestować w jakiś sposób mój protest wobec producentów mojego telefonu – nie skorzystałem z usług autoryzowanego serwisu, nie udałem się z tym problemem także do salonu.

smartfon
 

Udałem się natomiast do prywatnej firmy, która zajmuje się problemami tego typu przy telefonach każdej z największych marek. Z początku byłem tym trochę podirytowany, ale zdałem sobie sprawę z czegoś co zaakceptować powinni chyba wszyscy ludzie korzystający na co dzień z dobrodziejstw tej ciągle rozwijającej się techniki. Mianowicie – producenci urządzeń mobilnych (i nie tylko) mają nas po prostu w garści.

Niby pracują dla nas, a tak naprawdę pracują dla siebie, dając nam coś czego oczekujemy na daną chwilę, ale w takiej postaci, by prędzej czy później coś popchnęło nas do zmian. I kwestia tego, że raz na jakiś czas po prostu musimy udać się na czyszczenie telefonu, jest właśnie jednym z elementów, który sprawia, m.in., że i tak wrócimy kiedyś do tego zakładu, ale już z nowszym modelem. Co możemy zrobić, żeby próbować ograniczyć te problemy z telefonami? Po prostu, najzwyczajniej w świecie starajmy się o nie dbać.

Kupmy dodatkową obudowę, która ograniczy dostawanie się kurzu do środka, a i zapewni naszemu urządzeniu dodatkową ochronę w razie jego upadku. A jeśli już będziemy zmuszeni skorzystać z usług specjalistów, dobrze zastanówmy się przed podjęciem decyzji. Rynek związany z telefonią komórkową, jest w tej chwili olbrzymi i warto poszukać atrakcyjnych cen.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here