Jak działa laser frakcyjny co2?

0
1572

Bez wątpienia blizny, przebarwienia czy też zmarszczki nie dodają nam uroku, ale na szczęście nie muszą one na m towarzyszyć całymi latami. Jest wiele sposobów na zredukowanie zmian skórnych czy też nawet na ich całkowite pozbycie się. Jest to jak najbardziej możliwe dzięki medycynie estetycznej, która ma do zaoferowania szereg skutecznych zabiegów. Jednym z ich jest zabieg laserem frakcyjnym co2.

Jak działa laser frakcyjny co2?

Laser frakcyjny co2 działa w oparciu o nowoczesną technologię polegającą na wytwarzaniu w skórze mikrouszkodzeń. To właśnie dzięki nim możliwe jest pobudzenie skóry do regeneracji i przyśpieszenia procesu gojenia. Uszkodzenia są oczywiście kontrolowane – zarówno ich wielkość, jak i obszar. Jako, że wiązka lasera jest w stanie naświetlić tylko jeden obszar ciała, możliwe jest objecie zabiegiem wyłącznie konkretnych miejsc.

Laser jest urządzeniem emitującym promieniowanie, na skutek czego wytwarzana jest energia cieplna. Dociera ona do głębokich warstw skóry, aktywując procesy gojenia i stymulując syntezę produkcji kolagenu.

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym co2?

Jeśli komuś zależy na skutecznym odmłodzeniu skóry, pozbyciu się zmarszczek, wygładzeniu bruzd, spłyceniu blizn i poprawieniu kolorytu skóry, to jak najbardziej warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym co2. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla osób powyżej 30 roku życia, w przypadku których na skórze zaczynają pojawiać się już coraz bardziej widoczne oznaki starzenia.

Jako, że laser frakcyjny co2 stymuluje procesy odnowy skóry, staje się ona bardziej napięta, sprężysta, gładsza i jędrniejsza. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Jest to skuteczny sposób na lifting i odmłodzenie bez użycia skalpela, czyli bez sięgania po mocno inwazyjne metody.

Czy zabieg laserem frakcyjnym co2 jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zabiegi laserem frakcyjnym co2 są rzeczywiście bezpieczne. Okazuje się, że jest to sprawdzone urządzenie, które stosowane jest z powodzeniem od wielu lat. Bardzo ważne jest to, aby udać się na zabieg do renomowanego gabinetu, który zostanie przeprowadzony przez doświadczoną i wykwalifikowaną osobę.

Zabieg laserem frakcyjnym co2 trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, gdyż jest on bolesny. Przez kilka kolejnych dni skóra poddana działaniu wiązki lasera jest zaczerwieniona, opuchnięta i przebarwiona.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here