Klinika leczenia niepłodności- ratunkiem dla młodych par

Macierzyństwo to bardzo przyjemny obowiązek. Niestety nie każda para małżonków może się nim nacieszyć. Niektórzy, by zostać rodzicami, muszą przejść serie badań i poddać się kuracji trwającej przez wiele miesięcy. Leczenie niepłodności to bardzo skomplikowany i żmudny proces.

Przyczyny niepłodności u kobiet

Niepłodność to choroba, która może dotknąć każdego. Nawet młode, teoretycznie zdrowe kobiety mogą cierpieć na schorzenia, które powodują, że narodziny potomka są praktycznie niemożliwe. Jest to o tyle problematyczne, iż przyczyny niepłodności mogą mieć bardzo różnorodne podłoże. Pierwszym z nich są wahania hormonalne i choroby tarczycy. Leczenie niepłodności u kobiet w takim przypadku polega na uregulowaniu poziomu hormonów i podaniu stosownych leków. Po drugie wszelkie wady macicy i jajników ograniczają niemal do zera szansę na dziecko.

Klinika leczenia niepłodności Kraków

Leczenie bezpłodności wrodzonej jest praktycznie bezcelowe. Nieprawidłowo zbudowana macica lub brak jajników stanowczo utrudnia zapłodnienie i nawet in vitro nie wchodzi tu w grę. Inaczej to wygląda, gdy narządy rozrodcze kobiety są jedynie częściowo niedrożne lub toczy się w nich przewlekły stan zapalny. Wtedy leczenie bezpłodności polega na chirurgicznej bądź farmakologicznej interwencji, w zależności od organizmu pacjentki. Są jeszcze somatyczne czynniki niepłodności u kobiet, lecz te są w pełni uleczalne. Ich eliminacją zajmuje się klinika leczenia niepłodności Kraków ma wiele placówek, w których możliwa jest zarówno konsultacja ginekologiczna, jak i terapia eliminująca blokadę psychiczną. Po jej usunięciu zajście w ciąże jest o wiele łatwiejsze.

Przyczyny niepłodności u mężczyzn

Pierwszą z nich jest zbyt niski poziom testosteronu i niedrożność nasieniowodów. Druga to nieprawidłowa budowa jąder lub brak jednego z nich. Trzecia to choroby współtowarzyszące na przykład cukrzyca, niedoczynność tarczycy lub stwardnienie rozsiane. U mężczyzn problemy z płodnością mogą być też spowodowane nadużywaniem alkoholu i innych używek. Zła dieta i siedzący tryb życia tylko pogarszają sytuację. Również świnka przebyta w młodzieńczym wieku może prowadzić do trwałej bezpłodności.

Kiedy udać się do specjalisty?

O bezpłodności można mówić po roku regularnego współżycia. Jeżeli po tym czasie nie dojdzie do zapłodnienia, oznacza to, iż któryś z partnerów nie jest w stanie podołać obowiązkowi prokreacji. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie wizyta w klinice leczenia niepłodności Kraków dysponuje dużą ilością takich medycznych przybytków, toteż czas oczekiwania w kolejce nie będzie zbyt długi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here