Manekiny krawieckie podkreślą charakter pracowni

Kącik do szycia powinna posiadać każda kobieta lubiąca pracę z igłą i nitką. Odpowiednia aranżacja takiej strefy sprawi, że będziesz w niej czuła się przytulnie. Jak to wszystko osiągnąć?

Zacznij od mebli

Jak w każdym pokoju wszystko musi mieć swoje miejsce. Jeśli więc masz do dyspozycji coś więcej niż mały kącik, przygotuj wszystko tak, by praca była wygodna. Aranżację pracowni warto zacząć od umeblowania. Podstawowym elementem każdej pracowni powinien być stół. Odpowiednio szeroki i wysoki umożliwi nam wygodną pracę z obrabianym materiałem. Nie będziemy wówczas mieli problemu z odrysowaniem wykroju czy cięciem materiału. Dobrze jest, gdy dostęp do stołu będziemy mieć z każdej strony. Dzięki temu łatwiej będzie nam się pracowało. W prosty sposób możemy też zwiększyć funkcjonalność stołu, wybierając modele z szufladami czy półeczkami pod blatem. Może to okazać się przydatne w trakcie szycia. Pozwoli nam także na posiadanie wszystkiego pod ręką. Jeśli mówimy o stole, to nie możemy też zapominać o krześle. Musi ono być wysokie i wygodne, by szycie w pozycji siedzącej nie sprawiało nam kłopotów. Co do rodzaju krzesła możemy zdecydować się na różne rozwiązania. Niektórzy cenią sobie obrotowe, dzięki czemu szybko zmieniają miejsce. Inni natomiast wolą klasyczne, drewniane krzesło, które dodatkowo doda pomieszczeniu uroku. Aranżując pracownię nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W trakcie szycia odpowiednie doświetlenie miejsca pracy jest bardzo istotne. Dlatego zadbajmy o różne źródła światła. Lampa sufitowa, stojąca, czy na wysięgniku – to tylko kilka z wielu możliwości.

Manekiny krawieckie ozdobą pracowni

Kiedy już umeblujemy naszą pracownię, warto pomyśleć o dodatkach podkreślających charakter wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem okazują się manekiny krawieckie. Stosowane od wieków wciąż cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim możemy eksponować przygotowaną przez nas odzież i podkreślić jej atuty. Do wyboru mamy kilka rodzajów manekinów. Manekiny krawieckie drewniane cechuje ogromna elegancja i trwałość wykonania. Mają jednak swoją cenę. Tańszym rozwiązaniem będą manekiny wykonane ze styropianu. Tutaj dowiesz się więcej. Są one łatwo dostępne i niedrogie. Musimy tylko uważać, by podczas wbijania szpilek nie porobić niepotrzebnych wgnieceń. Manekin styropianowy w prosty sposób dopasujemy również do naszych potrzeb. Dla bardziej wymagających osób producenci przygotowali manekiny krawieckie regulowane, które możemy dopasować do określonych wymiarów. Jedynym problem są wypustki, które pojawiają się w momencie regulacji wymiarów. Mogą one utrudniać nam odpowiednie ułożenie materiału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here