Najlepsza prostownica do włosów!

Idealnie gładkie i naturalnie wyglądające, proste włosy są marzeniem wielu kobiet. Szczególnie te, którym włosy kręcą się lub falują pragną mieć na swojej głowie elegancką fryzurę z prostymi włosami. Mimo bardzo łatwego dostępu do wszelakiej maści prostownic nie każda z nich dobrze się spisuje.
Najczęstszą zmorą kobiet, które prostują włosy jest puszenie się ich. W wyniku nagrzewania prostownicą włosy nie dość, że się wysuszają przez co później stają się łamliwe i nie wyglądające estetycznie oraz naturalnie to na dodatek sam proces prostowania nie daje dobrego efektu. Warto zatem rozejrzeć się za lepszej jakości sprzętem. Jednym z nich jest prostownica turmalinowa.
Prostownica taka charakteryzuje się wykonaniem z płytek turmalinowych. Jej powierzchnia może też być tylko pokryta turmalinem. Co jednak jest takiego w tym materiale, że działa na włosy zupełnie inaczej niż prostownice, które go nie są z niego zrobione? Otóż turmalin podczas nagrzewania emituje ujemne jony, które w cudowny sposób działają na włosy. Dzięki temu fryzura nie elektryzuje się i nie puszy. Dodatkowo kryształki turmalinu sprawiają, iż łuski włosów zamykają się, a to skutkuje doskonale nawilżonymi pasmami. Prostowanie prostownicą turmalinową daje nam też znacznie wiele innych plusów. Szczególnie ważnym jest zdecydowanie większa łatwość w układaniu i stylizowaniu włosów niż gdy proces prostowania przeprowadzimy zwykłą prostownicą.
Przy zakupie takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dobrze byłoby aby nasza prostownica posiadała zaokrąglone i ruchome płytki grzewcze. To sprawi, że proces prostowania stanie się przyjemniejszy i łatwiejszy, a w razie potrzeby można lekko pofalować włosy. Innym ważnym punktem, na który powinno się zwrócić uwagę to czy model jaki nas zainteresuje posiada technologię szybkiego nagrzewania płytek grzewczych. To nie tylko ukróci nam proces prostowania, ale także sprawia, że prostownica jest bardziej ekologiczna, gdyż zużywa mniej prądu niż standardowe. W prostownicach z wyższej półki można także samodzielnie regulować temperaturę. Zazwyczaj górnym pułapem są temperatury rzędu 220 stopni Celsjusza, a dolnym okolice 80-100 stopni. Takie rozwiązanie sprawia, iż możemy dostosować odpowiednią temperaturę do swoich włosów, przez co nie zniszczymy ich.
Gdy już wybierzemy swój model dobrze też jest upewnić się czy posiada on chociażby powłokę antybakteryjną – może ona być wykonana np. ze srebra. Ważnym jest także, aby samo wykonanie było estetyczne i trwałe. Producent powinien zapewniać przynajmniej 2 letnią gwarancję na swój produkt. Dodatkowo w pudełku poza samą prostownicą powinniśmy znaleźć pokrowiec i specjalną rączkę, na którą można odłożyć jeszcze gorący przyrząd po prostowaniu włosów.
Prostownice turmalinowe są jeszcze rzadko spotykane w naszych domach, ale dzięki ich zbawiennemu na nasze włosy działaniu na pewno już niebawem się to zmieni. Przemawia za tym nie tylko wygoda w ich wykorzystywaniu, ale także fakt, że przy współpracy z nimi nasze włosy nie tracą swoich walorów, a fryzura wygląda pięknie i olśniewająco.

silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here