Skuteczne sposoby na porost włosów

Włosy to ozdoba oraz jeden z największych atrybutów kobiecości. Nic więc dziwnego w tym, że my kobiety marzymy o bujnych oraz gęstych i przepięknych czuprynach. Jednocześnie bardzo często poddajemy włosy przeróżnym zabiegom fryzjerskim takim jak prostowanie, farbowanie oraz stylizacja na gorąco czy rozjaśnianie. To jednak nie sprzyja zachowaniu ich w zdrowiu oraz dobrej kondycji. Bardzo często na skutek tego typu zabiegów chemicznych oraz termicznych włosy stają się suche i zniszczone oraz łamliwe. W takiej sytuacji trudno jest nam je zapuścić oraz sprawić, że będą piękne, długie oraz gęste. Istnieje jednak naprawdę wiele dobrych oraz skutecznych i sprawdzonych sposobów na porost włosów- zarówno dzięki stosowaniu zewnętrznych oraz wewnętrznych środków naturalnych lub też farmakologicznych. Aby odnieść sukces stosując specyfiki na porost włosów, warto jest przed przystąpieniem do ich stosowania zredukować lub całkowicie zaprzestać używania prostownicy czy też lokówki do włosów, a także zminimalizować ich farbowanie do kilku w roku – na przykład trzech lub czterech. Idealnym naturalnym środkiem na porost włosów jest picie naparu z pokrzywy lub skrzypu polnego, a także stosowanie tak zwanej wcierki polegającej na wcieraniu produktu w skórę głowy. Sprawia to że włosy zdecydowanie szybciej rosą, masując skórę głowy pobudzamy także ich cebulki do znacznie szybszej i lepszej pracy. Kolejną bardzo skuteczną wcierką dzięki której przyspieszymy porost naszych włosów jest wcierka z kozieradki oraz wcierka z wyciągu z bursztynu.
Olejowanie włosów to także doskonały sposób na to, aby wyraźnie przyspieszyć porost włosów oraz wzmocnić ogólny stan i kondycję. Najlepsze efekty uzyskamy nakładając olej na całą długość włosów oraz wmasowując go w skórę głowy, a następnie pozostawiając na włosach przez całą noc i myjąc dokładnie szamponem oczyszczającym dopiero następnego dnia rano. Jeżeli nie chcemy pobrudzić pościeli olejem oraz przeszkadza nam jego intensywny zapach to możemy także nałożyć go na włosy i skórę głowy tylko na kilka godzin, w ciągu dnia a później bardzo dokładnie zmyć. Najskuteczniejsze na porost włosów oleje to te zawierające wyciąg z owocu granatu, olejek migdałowy, kaktusowy, łopianowy oraz z wyciągiem z papryczek chili.
Kolejnym skutecznym sposobem na porost włosów są zabiegi takie jak karboksyterapia lub mezoterapia. Pozwalają one nie tylko przyspieszyć porost włosów, ale także uzupełnić ich ubytki w miejscach w których straciliśmy je bezpowrotnie. To także doskonała terapia – nie tylko na porost włosów, ale również na łysienie zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Podczas zabiegu karboksyterapi oddziałuje się medycznym dwutlenkiem węgla na miejsce poddawane leczeniu przez co zdecydowanie polepsza się w nim ukrwienie oraz krążenie – ma to bardzo pozytywny wpływ między innymi na porost włosów. Zabieg ten jest doskonały także w wielu innych przypadkach, np na obwisłą skórę brzucha po ciąży, cellulit, worki i cienie pod oczami oraz zmarszczki i kurze łapki.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here