olej kokosowy

Olej kokosowy w dzisiejszych czasach znalazł zastosowanie w kuchni, jak i kosmetyce. Świetnie sprawdza się podczas smażenia, w przypadku osób które chcą zredukować swoją masę ciała. Z kolei kobiety, które chcą mieć piękne włosy i skórę, korzystają z oleju kokosowego, podczas codziennej pielęgnacji.

Jak powstaje olejek kokosowy?

Olej kokosowy jest pozyskiwany z miąższu (twardego) orzechów palmy kokosowej. Jest to 100% olej roślinny. Miąższ najpierw należy rozgrzać, a następnie poddać obróbce. Tak wygląda proces tworzenia wartościowego oleju kokosowego.

Właściwości olejku kokosowego

Każdy z nas z pewnością zna olej kokosowy. W ostatnich latach zyskał dość dużą popularność, głównie ze względu na swoje cudowne właściwości. Olej kokosowy jest skarbnicą nasyconych kwasów tłuszczowych (kwasu laurynowego, stearynowego, palmitynowego oraz kaprylowego). Jeżeli chodzi o kwasy nienasycone, jest w nim ich nie za wiele.

Zaletą oleju kokosowego jest dobra wchłanialność zarówno przez układ pokarmowy, jak i skórę. Poprzez korzystanie z niego mamy zapewniony wartościowy posiłek oraz piękną skórę.

Olej kokosowy słynie również ze swoich właściwości antygrzybicznych, antybakteryjnych oraz antywirusowych. Dodatkowo jest naturalnym utleniaczem.

Przeczytaj też: http://www.boboija.pl/afty-bolesny-problem-jak-jemu-zaradzic/

Zastosowanie olejku kokosowego w kosmetyce

Olej kokosowy jak już wiadomo ma zastosowanie w kosmetyce oraz kuchni. O ile olej kokosowy, który jest zdatny do jedzenia, może być stosowany do pielęgnacji skóry i włosów, o tyle ten przeznaczony do pielęgnacji, nie może być spożywany.

Jeżeli chodzi o olej kokosowy, który jest wykorzystywany do pielęgnacji, ma on szerokie zastosowanie. Kobiety uwielbiają stosować go jako krem do rąk, balsam do ciała, preparat do demakijażu, odżywkę do włosów, a nawet maseczkę na twarz. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, świetnie sprawdza się w przypadku cery trądzikowej. Do tego chroni przed promieniami UV i nawilża.

Mało kto wie, ale olej kokosowy można również stosować podczas higieny jamy ustnej. Znakomicie sprawdza się, gdy zależy nam na wybieleniu zębów, gdy chcemy pozbyć się bakterii w jamie ustnej oraz jeżeli chcemy uniknąć próchnicy.

Źródło: https://gazeta-dobryznak.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here