Marokańskie dywany to od lat cenione produkty wytwarzane w tym kraju według tradycyjnych metod. Tkane ręcznie, przez pokolenia kobiet – Berberyjek – pochodzących z ludu zamieszkującego Atlas Środkowy, dywany orientalne odznaczają się wysoką jakością wykonania, z materiału, jakim jest 100-procentowa owcza wełna i należą do najchętniej wybieranych pamiątek przez osoby odwiedzające Maroko. Dzięki ofercie naszego sklepu – dostępne są także w Polsce: http://www.topworld.pl/produkty/dywany-orientalne/nowoczesne,2,9028

Góry Atlasu Środkowego znajdują się w głębi Maroka i przez lata zamieszkiwane były przez plemiona Beni Qurain wytwarzające tradycyjne dywany orientalne z wełny wypasanych tam owiec pochodzących z bardzo starego gatunku. Ich niezwykle miękka wełna do dzisiaj jest jedynym materiałem, z jakiego wytwarzane są dywany marokańskie.

Specyfiką dywanów tworzonych przez Berberyjki są także ich wzory. Tradycyjna sztuka tkania dywanów opiera się bowiem nie tylko na technice, ale także indywidualnym doświadczeniu każdej kobiety, włączającej elementy ze swojego życia w wyplatany wzór. To właśnie dlatego dywany z Maroka są tak cenione przez turystów – każdy z nich jest bowiem inny, w zależności od przeżyć, jakie towarzyszyły tkaczkom berberyjskich dywanów i kilimów. Znajdziemy więc często na nich formy geometryczne, które symbolicznie przedstawiają narodziny, płodność, naturę, kobiecość czy wierzenia wyznawane przez ludy Atlasu Środkowego. Są jednak także formy bardziej wzorzyste, o ciepłych, egzotycznych odcieniach, które zdobią nie tylko podłogi, ale często pojawiają się także jako dekoracje ścienne czy pokrycie kanap, siedzisk i foteli.

Dywany marokańskie znajdujące się w naszej ofercie to wyjątkowe produkty, dzięki którym w domach naszych klientów pojawia się odrobina egzotyki. To idealny wybór dla osób ceniących sobie naturalne materiały w elementach wyposażenia wnętrz. Dywany z Maroka, dzięki gęstości wełnianych splotów znakomicie bowiem komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia, jak kamień, beton czy marmury. Ich grubość świetnie izoluje, co powoduje, że nawet w zimne dni można po nich komfortowo chodzić bosymi stopami. Wśród proponowanych wzorów znajdują się zarówno minimalistyczne, geometryczne formy pasujące chociażby do wnętrz utrzymanych w modnym w ostatnich latach stylu skandynawskim lub wzorzyste, barwne kilimy w kolorach etno, które ożywią każde wnętrze. Różnorodność wzorów orientalnych dywanów proponowanych w naszym sklepie pozwala na wyjątkowo szeroki wybór, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here