Ile piec ciasto francuskie?

Ciasto francuskie to jedno z najbardziej popularnych ciast, jakie człowiek wymyślił. Dlaczego? Bo po pierwsze jest niezwykle bardzo smaczne, a po drugie- ponieważ doskonale łączy się z wieloma innymi składnikami, co pozwala nam tworzyć szeroki wachlarz niezwykłych potraw. Aby jednak wykorzystać ciasto to optymalnie, należy wiedzieć nie tylko, jak je przygotować, ale też jak je upiec, aby nie zniszczyć struktury i smaku.
Ciasto francuskie jest jednym z trudniejszych, ponieważ jego struktura jest specyficzna. Ciasto to wytwarza się z dużej ilości tłuszczu oraz wody. Dzięki temu pod wpływem wysokiej temperatury rozwarstwia się i objętościowo pęcznieje. I to czyni je tak wyjątkowym.
A ile piec ciasto francuskie, aby było idealne? To zależy od tego, do czego ciasto będzie wykorzystane. Jeśli chcemy płat ciasta upiec samodzielnie, wówczas 12 minut w temperaturze 200 stopni może wystarczyć. Jeśli jednak ciasto jest wypełnione jakimś farszem, wówczas czas 15 minut może okazać się niewystarczający. Dlaczego? Ponieważ farsz, który znajduje się wewnątrz, zwiększa poziom wilgotności ciasta. A im bardziej staje się wilgotne, tym więcej czasu potrzebujemy, żeby je wysuszyć. Jak więc widzimy, czas pieczenia uzależniony jest w dużej mierze od tego, co w tym cieście zapiekamy. Weźmy farsz z grzybami i kapustą kiszoną. Jeżeli sok z tego farszu rozmiękcza ciasto, musimy piec je wówczas około 18 minut. Podobnie jest w sytuacji, gdy chcemy zapiec w cieście budyń oraz dżem, aby przygotować słodkie ciastka.
Mówiąc o sposobie pieczenia ciasta francuskiego, należy powiedzieć nie tylko o potrzebnym czasie, ale również o trybie pracy piekarnika. Absolutnie nie należy nastawiać go „dół” lub „górę”. Aby ciasto francuskie pięknie się nam wypiekło, musimy zapewnić mu stałą cyrkulację powietrza, która pozwoli wysuszyć wodę i podnieść ciasto, wyodrębniając jego kolejne warstwy. Dlatego też najlepszym trybem jest tak zwany termoobieg. Wówczas ciasto będzie idealnie wypieczone i zachwyci nas swoim smakiem.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here