Przydatne rzeczy do pracy

W obecnych czasach bardzo dużo osób korzysta z komputera i nie jest to nic dziwnego, ponieważ jest to bardzo duże udogodnienie jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju płatności, a nawet kontakty osób decyzyjnych w firmie. Jeśli posiada ktoś komputer to na pewno wie jak z niego korzystać i nie jeden raz musiał innym pokazywać jak to robić. Jeśli się czegoś nie wie to czasami nie warto kombinować na własną rękę, bo można tylko coś zepsuć tylko lepiej zapytać jak coś zrobić. Nie każda osoba musi znać się na nowej technologii, a także na różnego rodzaju opcjach, które są w komputerze i internecie. Jednak niektóre rzeczy warto poznać, ponieważ przydają się one w pracy i bardzo często sprawdza się je na rozmowach kwalifikacyjnych jeśli kandyduje ktoś na miejsce osoby, która będzie siedziała przed komputerem. Praca przed komputerem ma swoje minusy jeśli chodzi o wygodę siedzenia, a także fakt że psują się oczy od ciągłego patrzenia w ekran. Jednak posiada ona swoje plusy, bo będzie się na pewno bardzo dużo wiedziało o komputerach i opcjach jakie można w nich znaleźć. Jeśli spojrzy się na to fakty to warto żeby praca odbywała się przed komputerem na przykład przez połowę czasu pracy.

Przydatne rzeczy
1. Jak połączyć PDF
Skrót ten jest bardzo znany i bardzo często, gdy aplikuje ktoś na jakieś stanowisko to wymaga tego żeby CV zostało przesłane w formacie PDF. Oznacza to głównie to, że nie będzie trzeba otwierać nowego okna żeby obejrzeć, bo aktualnie każda przeglądarka posiada w sobie rozszerzenie PDF, dzięki czemu można bez problemu taki plik w niej otworzyć. Także przejrzystość takiego pliku jest bardzo dużo i po prostu lepiej czyta się aplikacje właśnie w tym formacie. Jednak trzeba wiedzieć jak taki plik można ze sobą połączyć i tu z pomocą przychodzą przede wszystkim programy dzięki, który można skleić ze sobą kilka plików PDF. Warto zobaczyć w internecie jak to zrobić, bo zajmuje to bardzo mało czasu, a może przydać się nowym osobom w pracy.

2. Skróty klawiszowe
Następny ważna rzecz to skróty klawiszowe, które przydadzą się w bardzo wielu sytuacjach. Jeśli ktoś ich nie zna to warto żeby wypisał sobie je na kartce i postawił koło biurka, bo dzięki temu szybko się ich nauczy, a także zyska dodatkowe cenne sekundy, które pozwolą jemu na szybsze wyjście do domu czy też dłuższą przerwę w pracy. Nie jest ich tak dużo jakby się mogło wydawać, a najlepiej poznać te najbardziej podstawowe, które używa się w około 80% przypadków, które występują w pracy. Trzeba je znać żeby szybciej pracować.

anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here