Praca z domu - jaką działalność założyć, aby być własnym szefem i pracować z domu?

Polski rynek pracy staje się w ostatnim czasie coraz bardziej nieprzychylny dla pracownika. Pracodawcy wyzyskują swoich pracowników, oferując im skandalicznie niskie wynagrodzenia oraz nie zapewniają im komfortowych warunków w miejscu pracy. Do tego dochodzi kiepskie traktowanie oraz wszechobecny mobbing. Nic więc dziwnego, że wiele osób myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej, aby pracować na siebie i na ustalonych przez siebie zasadach.

Nie każdego jednak stać na pokrycie sporych kosztów prowadzenia działalności, do których należy przede wszystkim wynajem pomieszczenia do pracy. O ile ZUS i inne opłaty nie stanowią problemu, gdyż osoby rozpoczynając działalność, otrzymują cały pakiet atrakcyjnych ulg i mogą prowadzić działalność bez obaw o problemy z terminowym płaceniem składek ZUS, o tyle wynajem pomieszczenia staje się niezwykle problematyczny, gdyż generuje koszt, na który mało kto może sobie pozwolić.

Istnieje jednak popularne rozwiązanie tego problemu, jakim jest praca z domu. Nie każdy może oczywiście pozwolić sobie na takie rozwiązanie, ale istnieje wiele typów działalności, które można z powodzeniem wykonywać z domu, oszczędzając na tym sporo pieniędzy.

Z domu można wykonywać między innymi wszystkie zajęcia związane z pracą z tekstem. Należy do nich między innymi pisanie rozmaitych tekstów na zlecenie, a także dokonywanie tłumaczeń. Dodać można do tego także usługi w zakresie edycji oraz formatowania tekstu i dokonywania rozmaitych korekt.

Skoro już o tekście mowa, świetnym pomysłem na to, jaką działalność otworzyć, jest pisanie i wydawanie książek. Nie każdy ma co prawda talent pisarski, ale nawet brak jego znajomości nie przekreśla możliwości zarabiania na wydawaniu własnych książek. Można na przykład zlecać pisanie krótkich ebooków wolnym strzelcom zajmującym się ghostwritingiem. Ghostwriterzy piszą dla zleceniodawcy książkę, który ma do niej wszelkie prawa autorskie. Pisana jest ona więc w jego imieniu i firmuje ją on swoim nazwiskiem lub pseudonimem. Może on umieścić ja na zagranicznych platformach jak Smashwords czy Amazon Kindle. Tego typu biznes staje się coraz bardziej popularny także i u nas.

Pracować z domu mogą też wszelkiej maści specjaliści – od księgowych, po grafików komputerowych, projektantów oraz programistów. Istnieje mnogość branż, które dają możliwość wygodnej i niegenerującej kosztów pracy z domu.

Jednak nawet nie posiadając talentu do pisania czy nie będąc wybitnym specjalistą, można pracować z domu na swoim. W Polsce coraz więcej osób otwiera bowiem działalność gospodarczą, w ramach której tworzą rozmaitego rodzaju rękodzieło. Ręcznie zrobione rzeczy są dziś niezwykle modne, a także osiągają często wysokie ceny, a do wytwarzania wielu przedmiotów nie trzeba mieć jakichś wielkich zdolności artystycznych. Popularnością cieszy się między innymi wykonywanie biżuterii, ale także różnego rodzaju ozdób. Dobrym pomysłem jest też uruchomienie w domu małej pracowni ceramicznej, jeżeli ma się na to warunki.

Zaprezentowane tutaj przykłady to zaledwie mały ułamek pomysłów na biznes, który można z powodzeniem prowadzić, nie wychodząc z domu.

trenujsukces.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzydatne rzeczy do pracy
Następny artykułZarobki górników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here