Przydomowy plac zabaw w ogrodzie

0
1689

Mieszkając w domu jednorodzinnym z ogrodem możemy dla naszego dziecka przygotować zdecydowanie więcej atrakcji niż mieszkając w centrum miasta w małym mieszkaniu w bloku. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia oraz fundusze, jakie możemy przeznaczyć na różnego rodzaju atrakcje.

Po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia możemy spróbować przenieść je do własnego pokoju, a w nim przygotować masę zabawek i atrakcji. Łóżko w kształcie domu, namiot tipi, huśtawkę, suchy basen. Do tego kącik na książeczki i odpoczynek z dzieckiem. Im większy pokój, tym bardziej możemy urozmaicić wygląd pokoju. Tu w końcu dziecko będzie spędzało najwięcej czasu podczas całej doby. Jeżeli mieszkamy poza miastem to najczęściej w ładne i słoneczne dni będziemy wychodzić z dzieckiem do naszego ogrodu. Tu również musimy stworzyć atrakcyjne i przyjazne dla dziecka otoczenie.

Place zabaw do ogrodu są coraz bardziej popularne, ponieważ dziecko samo zajmie się zabawą, a my w tym czasie możemy spokojnie odpocząć. Producenci oferują bardzo różne rozmiary takich placów, więc spokojnie dostosujemy coś do wymiaru naszego ogrodu. Wyposażenie ogrodowego placu zabaw najczęściej składa się z huśtawki, drabinek i zjeżdżalni. Dziecko w ten sposób skacze, ćwiczy koordynację ruchów, wspina się, zwisa, buja, a to wszystko w doskonały sposób wpływa na jego rozwój psychomotoryczny.

Place zabaw najczęściej są wykonane z drewna lub metalu. Metalowy plac zabaw do ogródka dla dziecka można dodatkowo wyposażyć dla starszego dziecka w kopułę lub piramidę do wspinania, by pokonywało swój lęk i zdobywało nowe umiejętności w koordynowaniu ruchów. Wyposażenie ogrodowego placu zabaw możemy dowolnie zmieniać w zależności od potrzeb dziecka. Piaskownica, tablica do gry w koszykówkę, dodatkowa huśtawka dla drugiego dziecka czy ścianka wspinaczkowa mogą zająć na kilka godzin twoje dziecko.

Firmy produkujące place zabaw do ogrodu oferują pomoc w montażu, dlatego nie mamy co się martwić czy bezpiecznie zaaranżowaliśmy strefę zabaw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here