Sauna - znany sposób na zdrowie i urodę

Korzystanie z saun staje się coraz bardziej popularne. W zasadzie można w każdym większym mieście spotkać nie tylko pojedynczą saunę, lecz nawet całe kompleksy. W takim saunarium mieszczą się sauny różnego rodzaju. Najpopularniejsze z nich, to tradycyjna sauna sucha oraz sauna mokra. Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja, a mianowicie sauna ir.

Sauna na podczerwień – co to takiego?

Sauny mokre i tradycyjne sauny suche mają ogromne rzesze wielbicieli, którzy spędzają w tych miejscach każdą wolną chwilę, wychwalając pod niebiosa korzyści zarówno dla zdrowia, jak i da samopoczucia, które wynikają z regularnego odwiedzania sauny. Jest jednak spora grupa osób, która ze względów zdrowotnych musi unikać miejsc o dużej wilgotnosci.

Sauna ir, to miejsce stworzone dla nich. Jaką przewagą nad tradycyjnymi saunami mają sauna ir? Otóż cały szkopuł tkwi w tym, że sauny na podczerwień nie nagrzewają powietrza w pomieszczeniu, a bezpośrednio oddziałują na organizm człowieka. Temperatura w takim miejscu może dochodzić do 60*C.

Dlaczego warto korzystać z sauny?

O tym, że sauny przynoszą wiele korzyści dla zdrowia człowieka, wiadomo już przynajmniej od kilku wieków. Jest to doskonały sposób na zachowanie zdrowia i urody. Dzięki regularnym wizytom na saunie można skutecznie wspomóc leczenie wielu schorzeń.

Bezwysiłkowe spalanie tkanki tłuszczowej, czy korzystne oddziaływanie na choroby stawów, rwę kulszową oraz porażenie nerwu twarzy, to tylko niektóre dolegliwości, na jakie mogą pomóc seanse w saunie.

Jakie są przeciwwskazania?

Oczywiście, to nie jest tak, że z dobrodziejstw sauny może korzystać każdy i w dowolnej ilości. Raz, że są pewne ograniczenia co do ilości zalecanych zabiegów w saunie, a dwa – przy niektórych schorzeniach organizmu, takie seanse są zupełnie niezalecane.

Wśród schorzeń, które są zdecydowanym przeciwwskazaniem do odwiedzania sauny, można wymienić na przykład padaczkę, niektóre choroby nowotworowe czy schodzenia dotykające układu sercowo – naczyniowego. Panie, które są w ciąży lub podejrzewają, że mogą w niej być, również powinny się na jakiś czas powstrzymać od korzystania z dobrodziejstw sauny. W przypadku wątpliwości warto tę kwestię skonsultować z lekarzem prowadzącym konkretny przypadek.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here