Wybieramy domek na działkę

Domek letniskowy to przysłowiowa kropka nad i dla szczęśliwych posiadaczy działek za miastem. Na rynku jest szeroki wybór tego typu rozwiązań, tak, że każda zainteresowana osoba znajdzie domek na działkę, które spełni jego oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Stacjonarny czy mobilny?

Zainteresowane osoby mogą wybierać jakie domki na działkę będą dla nic lepszym rozwiązaniem. Domki mobilne to takie, które można w razie konieczności przetransportować w inne miejsce, natomiast stacjonarne przypominają tradycyjne domy mieszkalne, dostosowane do wakacyjnych potrzeb. Warto zastanowić się jaki rodzaj domku będzie najbardziej odpowiedni i dopasować go do sposobu użytkowania.

Domki mobilne – kreatywność i wygoda

Jeśli wymienić zalety tego domku to przede wszystkim trzeba podkreślić, że aby postawić go na działce nie musi spełnić szeregu formalności, to my decydujemy, kiedy i gdzie. Dużo łatwiej go odsprzedać i zmienić miejsce jego lokalizacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zainteresowane osoby mogą wybrać jedno z następujących rozwiązań:
• Drewniane domki z kołami
• Domki holenderskie
• Odpowiednio przystosowane tradycyjne przyczepy campingowe
Wybrany typ domku na działkę można dowolnie dopasować do wymagań, jakie ma spełnić. Najczęściej wybierane są domki mobilne, które posiadają wyposażenie i instalacje pozwalające na bezpieczne przemieszczenie go. Minusem takiego rozwiązania, że komfort przebywania w domku na kółkach jest relatywnie mniejszy niż w domkach stacjonarnych.

Tradycyjne domki letniskowe w wersji stacjonarnej

Domki na działkę stacjonarne mają szereg różnych zalet, które powodują, że są one najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Są one przytulne, komfortowe i wbrew temu, co by się mogło wydawać, są tańsze, niż wersje mobilne. Różnica w cenie widoczna jest szczególnie wtedy, gdy wybiera się mały domek letniskowy, klasyfikowany jako tymczasowy obiekt budowlany. W praktyce oznacza on dom bez fundamentów, które przytwierdzałyby go do podłoża. Nie są to jednak domki przeznaczone do całorocznego wykorzystywania. Ich powierzchnia nie przekracza zazwyczaj do 35 metrów kwadratowych. Idealnie sprawdzają się jako altany na działkach rekreacyjnych.

Drugi typ domków letniskowych to obiekty budowlane, które powstają na fundamentach. Ich postawienie wymaga zgody budowlanej, a obiekt może być użytkowany przez cały rok. Z powodzeniem zastępują tradycyjne domy jednorodzinne. Wykorzystane są najczęściej na działkach letniskowych zlokalizowanych w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here