zarobki

Zawód stolarza cieszy się w Polsce niezwykłą popularnością oraz renomą. Szkoły zawodowe coraz częściej rekrutują kandydatów na profil związane z wykonywaniem tej profesji w przyszłości. Polacy bardzo doceniają styl oraz solidną pracę fachowców, którzy wykonają i niepowtarzalne meble do domu. Czy taka renoma oraz popularność przekłada się na dobre zarobki? Sprawdź, jak wygląda mediana zarobków stolarzy w Polsce oraz ile zarabia stolarz za granicą! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/stolarz-ile-zarabia/

Mediana zarobków stolarza w kraju

Okazuje się, że statystyczne zarobki stolarza w Polsce sięgają około 3400 zł brutto. Jest to oczywiście określenie wszystkich rodzajów stolarzy oraz form ich zatrudnienia. Bardziej szczegółowe ustalenia będą odnosiły się do połowy stolarzy, ponieważ to właśnie połowa z nich zarabia kwotę w przedziale 2690 zł, a 4180 zł.

Ćwierć z nich na swoim koncie może widzieć więcej, niż jest to przedstawione powyżej. Kolejne ćwierć może jednak liczyć na zarobki wyższe niż 4180 zł. Oczywiście wszystkie podane kwoty podawane są w kwocie brutto w rozliczeniu miesięcznym. Wszystkie te kwoty są jednak uśrednione.

Najpopularniejszym specjalistą w dziedzinie stolarstwa jest stolarz meblowy oraz stolarz budowlany. Osoby trudniące się w takich specjalizacjach mogą liczyć na nieco wyższe zarobki.

Jest w stanie zarobić stolarz meblowy oraz stolarz budowlany? 

Zarówno stolarz meblowy i stolarz budowlany będą zarabiali około 3700 zł brutto miesięcznie. Na nieco wyższe pensję mogą liczyć stolarze meblowi, których wynagrodzenie będzie wynosiło około 4000 zł brutto. Oczywiście dużo będzie zależało od regionu kraju oraz wielkości ośrodka, w którym pracuje. Na wyższe wynagrodzenie będą mogli liczyć stolarze zatrudnieni w dużych miastach, niż ci pracujący na prowincjach.

Ile zarabia stolarz za granicą?

Oczywiście nie zdziwi nas odpowiedź, że zdecydowanie więcej. Zagraniczni konsumencki o wiele bardziej doceniają pracę straży. Za unikalne meble są w stanie zapłacić nawet 4 razy więcej niż konsumenci w Polsce. W Niemczech przeciętny stolarz jest w stanie zarobić nawet 14000 zł. Podobnie będą wyglądały zarobki stolarza w Norwegii.

W Anglii z kolei dobry stolarz może liczyć nawet na ponad 20, a nawet 30 tysięcy funtów rocznie. Przeliczając to wszystko na polskie złotówki będzie to około od 8 do 12 000 miesięcznie. Warto więc zastanowić się nad wykonywaniem pracy stolarza za granicą. 

Zobacz też: http://www.sebby.pl/jak-wyglada-praca-stolarza/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here