Wiszące dozowniki do mydła – hit czy kit?

Dozowniki do mydła wiszące najczęściej można spotkać w łazienkach w hotelach, centrach handlowych oraz innych lokalach usługowych. Coraz częściej rozwiązanie to przenoszone jest na grunt codzienny i pojawia się w indywidualnych łazienkach. Na korzyść przemawia funkcjonalność, wygoda użytkowania oraz oszczędność miejsca. Czy warto kupować dozowniki do mydła wiszące?

Dozowniki do mydła wiszące – zalety
Dozowniki do mydła wiszące mają szereg zalet, które zdają się coraz częściej dostrzegać użytkownicy indywidualni. Można je umieścić w dowolnym miejscu w łazience – przy umywalce, wannie, a nawet pod prysznicem. Z ich pomocą możliwe jest precyzyjne dozowanie mydła. Jedno kliknięcie najczęściej wystarcza na dokładne umycie dłoni lub innej partii ciała.
Dozowniki do mydła wiszące są wygodne w użytkowaniu. Wystarczy napełnić zbiornik wybranym płynem, by cieszyć się komfortem aplikacji mydła bezpośrednio na dłonie. Warto także zwrócić uwagę na to, że w porównaniu do modeli stojących, nie można ich zrzucić – a tym samym przypadkowo potłuc.
Dozowniki do mydła wiszące pomagają w zaoszczędzeniu miejsca, co ma szczególne znaczenie w niewielkich łazienkach. Nie zajmują przestrzeni na półkach, umywalce oraz wannie. Są łatwe w montażu – większość modeli nie wymaga wiercenia w płytkach, co także ma istotne znaczenie. Po ich ewentualnym demontażu nie pozostają żadne ślady.

dozownik do mydła

Dozowniki do mydła podwójne – funkcjonalne rozwiązanie 2 w 1
Ciekawym rozwiązaniem wśród modeli wiszących są dozowniki do mydła podwójne lub nawet większe. W porównaniu do tradycyjnych pojemników są one wyposażone w co najmniej dwa zbiorniki. W każdym z nich można przechowywać inny środek, np. mydło do mycia rąk, płyn do kąpieli, żel pod prysznic czy nawet krem do rąk.
Dozowniki do mydła podwójne zazwyczaj wyposażone są w specjalne okienko lub zaznaczone kolorem, aby móc odróżnić ich zawartość. To dodatkowa oszczędność miejsca, ponieważ na umywalce lub półce nie trzeba stawiać kilku kosmetyków. Wszystkie niezbędne płyny, które chcemy mieć zawsze pod ręką, znajdą się w jednym dozowniku podzielonym na kilka zbiorniczków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here